Пристигна порака со поддршка од Елисејската палата. Претседателот на Франција, Емануел Макрон го поздравува договорот од Преспа и го смета за суштина на ...
сите 41 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 3 | | | веќе видена

Николовски во Старо Нагоричане: Младите се двигател на земјоделството, со влезот во НАТО и ЕУ, ќе добијат поголема финансиска поддршка за сопствен агробизнис ...
сите 99 | | | веќе видена

Како што кажа Ванчо Димовски, едно е да си дел од Европа, а друго е да си затворен во еден мал круг на земји. Ова посебно важи за младите, за кои границите не ...
сите 4 | | | веќе видена

„Јас нема да го бојкотирам референдумот затоа што тој претставува начин мојот глас да се слушне и да има влијание. Затоа што референдумот претставува највисок ...
сите 12 | | | веќе видена

Се замолуваат кандидат(к)ите за краткорочно набљудување на референдумот да бидат достапни денеска. Тимот на ЦИВИЛ веќе испрати мејл до сите селектирани за ...
сите 12 | | | веќе видена

Мојата порака до студентите: Перспективите кои се отворија за Македонија повеќе ќе ги искористат младите отколку повозрасните. Ви честитам што сте желни и ...
сите 33 | | | веќе видена

Ова е клучен момент за нашата земја. На 30-ти септември ја потврдуваме иднината на Македонија во најмоќните сојузи НАТО и ЕУ. Потпретседателот на САД, Мајк ...
сите 157 | | | веќе видена

Тимот на ЦИВИЛ преку инфо-штандови во Кратово, Пробиштип и Крива Паланка разговараше со граѓанките и граѓаните за нивните ставови, мислења и пораки насочени ...
сите 24 | | | веќе видена

Миле Тасламически, правнук на познатиот Христо Тасламиче, прилепски градител од XIX век, еден од градителите на познатата Саат кула во Прилеп зборува за ...
| | веќе видена

На 30 септември немаме оправдување да одмолчиме, затоа што шансата е тешко спечалена и затоа што од нас зависи како ќе живеат нашите деца и внуци - порача ...
сите 33 | | | веќе видена

Историска средба на премиерот Зоран Заев со потпретседателот на САД Мајк Пенс во Рузвелт собата во Белата куќа, на само неколку дена пред историскиот исчекор. ...
сите 157 | | | веќе видена

Имаме голема поддршка од светот, но одлуката е наша. Мора да ја искористиме шансата бидејќи нова шанса брзо нема да ни се укаже. Секој глас е важен и затоа ...
сите 33 | | | веќе видена

Државата е моќна колку што има пријатели, и Македонија беше деновиве домаќин на многу моќни пријатели. Премиерот е на средба со потпретседателот на САД, во ...
сите 33 | | | веќе видена

Можноста да разговараме со потпретседателот на САД, Мајк Пенс [Vice President Mike Pence], доаѓа во клучен историски момент за Република Македонија. Од ...
сите 157 | | | веќе видена

next