Обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Русковска, како што информираа од Обвинителството, ја потврдува веродстојноста на фотографијата од ...
сите 347 | | | веќе видена

Жителите на Зубовце, општина Врапчиште, денеска разговараа со членот на ЦО на СДСМ, Дејан Павлески. На средбата се разговараше за новите мерки и реформите кои ...
сите 14 | | | веќе видена

Никола Димитров можно е да имал претчувство за Боки Тредичи, но независно од ваквите лични супер-моќи, министерот за надворешни за скандалот Рекет бил ...
сите 169 | | | веќе видена

Членот на ЦО на СДСМ, Пеце Мирчески, придружуван од градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски и претседателот на ОО СДСМ Куманово Мартин ...
сите 14 | | | веќе видена

Зборувањето со непознати може да биде застрашувачко, но замислете дека мора да ја започнете секоја реченица со различна буква од азбуката. Даниел Редклиф имаше ...
сите 3 | | | веќе видена

Трошоците за користење на инвертерите за домаќинствата се пониски од огревното дрво, а топлинскиот комфор е далеку поголем. Клучно е дека на овој начин ...
сите 33 | | | веќе видена

Лоши вести од Кањижа. Последните два натпревари, денес со Нексе и утре со Партизан, Металург ќе ги одигра без првите голмани Дупјачанец (истегнал лигамент) и ...
сите 11 | | | веќе видена

Лоши вести од Кањижа. Последните два натпревари, денес со Нексе и утре со Партизан, Металург ќе ги одигра без првите голмани Дупјачанец (истегнал лигамент) и ...
сите 11 | | | веќе видена

Сега, веднаш треба да се најде решение за вршител на должност на СЈО како времено решение, а потоа верувам дека сите политички партии можеме да најдеме ...
сите 388 | | | веќе видена

Бевме на увид на гасоводот Неготино - Прилеп - Битола, кој е дел од националниот проект за гасификација. Досега се завршени 70% од градежните работи, а ...
сите 56 | | | веќе видена

Ќе ја тужам “Република” за нејзините лаги, затоа што реакции до нив се непотребни и залудни. Сите знаеме дека, со секој од своите непотпишани текстови, си ...
сите 66 | | | веќе видена

Билјана Ивановска, Претседателка на ДКСК, за транспарентноста и одговорноста во борбата против корупцијата (1 дел) ПРОЧИТАЈТЕ, ПОГЛЕДАЈТЕ, КОМЕНТИРАЈТЕ, ...
сите 26 | | | веќе видена

Набавката на новите автобуси на гас е сериозен придонес за намалување на аерозагадувањето и грижата за здрава животна средина. Нека ве служат со добро новите ...
сите 60 | | | веќе видена

Барам веднаш "Република" да ја повлече ноторната лага дека сум вмешан во случајот "Рекет" и да ми се извини за одвратната инсинуација во текстот чиј сам наслов ...
сите 417 | | | веќе видена

Објавувањето на нелегално добиени документи од истрагата за предметот „Рекет“, кои освен како моментална сензација, не придонесуваат во остварување на каква и ...
сите 390 | | | веќе видена

За да ја прославиме 30-годишнината од раѓањето на глобалната мрежа во март, ја започнавме #AnyoneAnywhere глобалната сезона со која разгледуваме како овој изум ...
сите 2 | | | веќе видена

Пишува: Мирјана Најчевска Институциите не постојат заради луѓето во нив, ниту пак престануваат да постојат заради тоа што некој од било која причина ја ...
сите 4 | | | веќе видена

next