Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, вчера попладне во Истанбул се сретна со претседателот на Република Турција г. Реџеп Таип Ердоган.
сите 43 | | | веќе видена

ДУИ тактизира со поддршката за претседателски кандидат на СДСМ КОЛУМНА: Македонско ријалити шоу (прв дел) пишува: Фросина Митрушева
сите 28 | | | веќе видена

ДИК соопшти дека електронските медиуми (интернет порталите) кои ќе обезбедуваат платено политичко рекламирање за учесниците во изборната кампања за ...
сите 38 | | | веќе видена

Нашиот пријател, Република Грција е првата земја која го ратификуваше протоколот за членство на нашата земја во НАТО. Одиме кон гарантиран успех. Полесно е со ...
сите 267 | | | веќе видена

Благосостојбата и здравјето на граѓаните е во нашиот фокус. Целта на Владата е да создаде здравствен систем по Европски стандарди - систем кој во центарот на ...
сите 9 | | | веќе видена

Со изборот на нова Антикорупциска комисија создаваме услови за неселективна и вистинска борба против корупцијата која со децении ги јадеше темелите на нашата ...
сите 9 | | | веќе видена

Граѓаните во центарот на Скопје денеска имаа можност, преку иницијативата #БарамОдговор на ЦИВИЛ, да поставуваат прашања и да бараат одговори од јавни ...
сите 27 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов одржа предавање во Фондацијата „Црно Море“ во Истанбул на тема: „Бермудскиот триаголник на европската ...
сите 56 | | | веќе видена

Се надевам дека во Парламентот, сите заедно со консензус ќе ја избереме Антикорупциската комисија. На секое основано сомнение за корупција, институциите треба ...
сите 3 | | | веќе видена

На состанокот на министри за одбрана во НАТО, нашата држава ќе има специјална позиција - ќе седнеме на масата меѓу генералниот секретар на НАТО и секретарот за ...
сите 111 | | | веќе видена

Со утрешното распишување на претседателските избори, ќе се интензивира и работата на мониторинг тимовите на ЦИВИЛ, а ќе се објави и повикот за изборни ...
сите 31 | | | веќе видена

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ЦЕЛИОТ ПРОЦЕС? ШТО ОЧЕКУВАТЕ ОД НОВАТА АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА? КОМЕНТИРАЈТЕ ИЛИ ПИШЕТЕ НИ ВО ИНБОКС. УТРЕ ЌЕ ГИ ОБЈАВИМЕ ВАШИТЕ КОМЕНТАРИ.
сите 33 | | | веќе видена

Борбата за заштита на животната средина е заедничка. Тоа го потврдивме на денешната средба со Координативното тело на граѓански здруженија за животна средина. ...
сите 15 | | | веќе видена

next