На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 3 | | | веќе видена

Со влезот во НАТО обезбедуваме трајна заштита на границите и територијалниот интегритет. Македонија станува 30-та земја членка на најголмата безбендосна ...
сите 85 | | | веќе видена

Со спортистите од Радовиш. Ви честитам што сте решиле да бидете спортисти, тоа значи дека ќе бидете успешни во се, бидејќи спортот учи на дисциплина, план и ...
сите 15 | | | веќе видена

Конечно го реализиравме долгогодишното барање на граѓаните на Македонија кои живеат во Германија - официјално се признаени македонските возачки дозволи. Може ...
сите 79 | | | веќе видена

Се приклучивме на традиционалната хуманитарна акција U.S. Embassy Blood and Food Drive 2018, која се организира во знак на сеќавање на жртвите и преживеаните ...
сите 23 | | | веќе видена

Бобан Нонковиќ ги повика пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата јавно да се произнесат дека нема да гласат ЗА Уставните измени во собранието на Македонија и ...
сите 66 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 67 | | | веќе видена

Во животот сите правиме компромиси и тие се неопходни за позитивни промени и одење напред. Вреди кога тие компромиси ќе обезбедат сигурна иднина за новите ...
сите 3 | | | веќе видена

Тим на ЦИВИЛ денеска во Струга постави инфо-штанд на кој граѓанките и граѓаните има можност да ги напишат своите мислења и ставови поврзани со референдумот. ...
сите 29 | | | веќе видена

Министерката Шекеринска од Радовиш: Најпатриотски чин е да направиме сè Македонија да стане дел од НАТО и ЕУ, да обезбедиме подобри услови за живот за сите. ...
сите 15 | | | веќе видена

Меѓу граѓаните на Радовиш: Најпатриотски чин е да направиме сè Македонија да стане дел од НАТО и ЕУ и да обезбедиме подобри услови за живот за сите! #ИзлезиЗа
сите 15 | | | веќе видена

Денес беше потпишана Заедничка декларација меѓу Министерството за внатрешни работи и Сојузното министерство за сообраќај и дигитална инфраструктура на Сојузна ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Австралија во Република ...
сите 87 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Руската Федерација во Република ...
сите 87 | | | веќе видена

Тимот на ЦИВИЛ денеска беше во посета на Гостивар, каде преку инфо-штанд комуницираше со гостиварчан(к)и за претстојниот референдум и правото на глас. ...
сите 29 | | | веќе видена

„Со влезот во НАТО обезбедуваме трајна заштита на границите и територијалниот интегритет. Македонија станува 30-та земја членка на најголмата безбендосна ...
сите 85 | | | веќе видена

Денеска ја потпишуваме заедничката декларација меѓу македонското МВР и германското сојузно министерство за транспорт и дигитална инфраструктура,за олеснување ...
сите 79 | | | веќе видена

next