Со договорот од Преспа, Македонија ја поставивме на светската карта, со свој граничен територијален интегритет, што никој повеќе нема да го доведе во прашање! ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер Заев укажа дека уставна промена ќе биде еден амандман од она што го пишува во договорот со Грција, со внесување на географската ...
сите 105 | | | веќе видена

Во Битола, градо на конзулите, пријатен муабет со почесните конзули на Франција, Турција, БиХ, Црна Гора, Унгарија и Романија. Се договоривме да соработуваме и ...
сите 80 | | | веќе видена

ЦИТАТИ: „Општеството е под силен стрес. Игранката е многу поголема отколку што тоа се чини на прв поглед. Разврската од сите интриги, тајни и помалку тајни ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонско-грчкиот договор е јасен и прецизен. Загарантирано ни е правото да бидеме Македонки и Македонци. Нашата традиција, нашата култура и нашиот македонски ...
сите 9 | | | веќе видена

Во рамки на работната посета на САД, претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов,во Детроит, имаше обраќање на Гала вечерата во организација на ...
сите 129 | | | веќе видена

Му благодарам на искрениот француски Претседател Макрон, што во видео порака се обрати за референдумот. Тој имаше доблест да го каже она што го лажат Заев и ...
сите 21 | | | веќе видена

Од Вашингтон дојдов во Богданци. И Пенс и Макрон ни потврдуваат дека имаме држава признаена од цел свет, македонски народ признаен од цел свет, којшто говори ...
сите 105 | | | веќе видена

-Од Вашингтон дојдов во Богданци. Добивме поддршка и од претседателот Трамп, за покажаното лидерство, за градењето пријателство, за односот фокусиран кон ...
сите 105 | | | веќе видена

Пред почетокот на мечот од второто коло во лигата на шампионите вардарци ветија дека нема да го потценат противникот и максимално подгоѕтвени влегоа во дуелот ...
сите 88 | | | веќе видена

Европската унија гарантира повисоки и навремено исплатени субвенции за земјоделците, а токму тоа е еден од нашите приоритети, досега за 2017 се исплатени 99% ...
сите 69 | | | веќе видена

Членството во ЕУ ќе овозможи пристап до фондови кои ќе отворат нови работни места. Помошта што нашите земјоделци ќе ја добијат ќе помогне за уште полесно ...
сите 58 | | | веќе видена

Повеќе од 50.000 вработени во детските градинки, во основните и средни училишта и во здравствените установи, добиваат 5% повисока плата. Повеќе пари се слеваат ...
сите 47 | | | веќе видена

(Прилеп, 22 септември) - Заменик претседателот во Владата на РМ и министер за одбрана Оливер Спасовски и министерот за надворешни работи Никола Димитров, ...
сите 105 | | | веќе видена

Пред нас е задачата на нашата генерација - да ја обезбедиме нашата и иднината на нашите деца и внуци. Ова е шанса што доаѓа еднаш во 30 години. Неодговорно и ...
сите 59 | | | веќе видена

Порака од баба Вера (84 години) за младите: Ќе излезам да гласам, не лично за мене, туку за моите внуци, и за другите деца, сите што се млади. Тие да живеат ...
сите 5 | | | веќе видена

next