Со влeгувањето на Македонија во ЕУ и НАТО ќе ни стане достапен и Европскиот социјален преку кој Унијата инвестира над 70 милијарди евра во квалитетно и ...
сите 82 | | | веќе видена

Но, срамота е, со буџетски пари на граѓаните, Владата да го лаже народот, да се лажат болните, дека ако гласаат ЗА на референдумот за смена на името дека ќе ...
сите 28 | | | веќе видена

-После 27 години, толку сме блиску до ЕУ и НАТО. Доаѓаат оттаму, на македонски јазик ни велат "Ве чекаме во НАТО и ЕУ". Ако сакаме сериозен раст, да исчекориме ...
сите 131 | | | веќе видена

Се разговараше на многу теми, а главниот акцент беше ставен на престојниот реферндум на 30 Септември. -Имаме можност како никогаш до сега, да излеземе гордо и ...
сите 127 | | | веќе видена

Овој референдум не е борба за власт, тој е за раст на економијата, за развој на образованието, здравството, туризмот, за среќа во очите на сите граѓани. ...
сите 8 | | | веќе видена

Во тоа време не можев ни да замислам дека следната војна на која ќе се видам со моите колеги од белиот свет ќе се случи токму во мојата земја, но се случи. ОК, ...
сите 2 | | | веќе видена

Имаме силни сојузници со кои заедно ќе одиме напред. На 30 септември со гласот ЗА да ја минеме последната пречка и да се приклучиме на европското семејство. ...
сите 78 | | | веќе видена

Џулијан Мишиќ е норвешки музичар, кој во интервју за Цивил медиа раскажува за своето македонско потекло и неговото творештво кое изобилува со политичко и ...
сите 21 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи и потпретседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, Оливер Спасовски вчера беше во посета на Кичево, се сретна со ...
сите 40 | | | веќе видена

ЕУ значи отворање на Македонија кон светот и најважно прифаќање на европските вредности во нашата држава. Нема поголемо признание од тоа македонскиот јазик да ...
сите 23 | | | веќе видена

„Пред нас се Европската Унија и НАТО. Тоа е нашата цел на оваа последна делница од патот што сите заедно го градиме од нашата независност. Тоа е нашата иднина, ...
сите 104 | | | веќе видена

Германија е меѓу најсилните поддржувачи да станеме членка на НАТО и ЕУ. Пораката на канцеларката Меркел е јасна: Со референдумот ние имаме шанса да станеме дел ...
сите 2 | | | веќе видена

- Ги повикувам да продолжат да бидат будни и гласни, да продолжат да бараат повеќе и подобро, и да ја зграпчат оваа шанса, да ги имаат сите можности кои ги ...
сите 65 | | | веќе видена

И уште ли има, на кои им' лета умот по лагите на Заев дека води кампања за "Европска Македонија"? Зад "Европска Македонија" пред се', се крие промената на ...
сите 31 | | | веќе видена

Со одлуката на референдумот ја заокружуваме нашата одговорност - лична, граѓанска, политичка, пријателска. Време е да бидеме рамноправни граѓани на овој голем ...
сите 33 | | | веќе видена

Ако референдумот е консултативен, односно незадолжителен, воопшто нема потреба да гласате, владата веќе е за промена на името и идентитетот! Затоа НЕ ГЛАСАМ! ...
сите 38 | | | веќе видена

-Да не остане некој дома, одговорност на секој е да излезе и да гласа. Јас сум За, ве повикувам сите да гласаме За европска Македонија, повика претседателот ...
сите 108 | | | веќе видена

На 22 – та Конференција на Социјалдемократската младина на Македонија се избра новото раководство на СДММ. За претседател е избран Дарко Каевски, досегашен ...
сите 8 | | | веќе видена

next