„Во сите случаи на непотизам побаравме отворени критериуми во кои ќе има квалитет. Така ќе бидеме сите среќни и задоволни, оти за сите има место под сонцето. ...
сите 27 | | | веќе видена

Во Извештајот на Генералниот директорат за надворешни политики на Европската комисија „Стратешки комуникации на ЕУ во борбата против пропагандата“, објавен во ...
сите 4 | | | веќе видена

Со гасификацијата на Северна Македонија ги намалуваме трошоците за енергија на семејствата и компаниите и ја намалуваме емисијата на штетни гасови. ...
сите 15 | | | веќе видена

Ветивме и силно вложуваме во изградба на нови патишта како и рехабилитација на старите кои со децении беа заборавени. Ветивме изградба на железницата и тоа ...
сите 9 | | | веќе видена

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Ќе дојде мигот кога ќе мора да се плати цената за затворањето очи пред очигледните работи. Тогаш можеби ќе биде предоцна, но, пред да се ...
сите 5 | | | веќе видена

Сакате да им помогнете на вашите деца да научат англиски јазик? Посетете ја нашата веб-страница за неколку експертски совети за тоа која е најдобрата возраст ...
сите 6 | | | веќе видена

Обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Русковска, како што информираа од Обвинителството, ја потврдува веродстојноста на фотографијата од ...
сите 347 | | | веќе видена

Жителите на Зубовце, општина Врапчиште, денеска разговараа со членот на ЦО на СДСМ, Дејан Павлески. На средбата се разговараше за новите мерки и реформите кои ...
сите 14 | | | веќе видена

Никола Димитров можно е да имал претчувство за Боки Тредичи, но независно од ваквите лични супер-моќи, министерот за надворешни за скандалот Рекет бил ...
сите 169 | | | веќе видена

Членот на ЦО на СДСМ, Пеце Мирчески, придружуван од градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски и претседателот на ОО СДСМ Куманово Мартин ...
сите 14 | | | веќе видена

Зборувањето со непознати може да биде застрашувачко, но замислете дека мора да ја започнете секоја реченица со различна буква од азбуката. Даниел Редклиф имаше ...
сите 3 | | | веќе видена

Трошоците за користење на инвертерите за домаќинствата се пониски од огревното дрво, а топлинскиот комфор е далеку поголем. Клучно е дека на овој начин ...
сите 33 | | | веќе видена

Лоши вести од Кањижа. Последните два натпревари, денес со Нексе и утре со Партизан, Металург ќе ги одигра без првите голмани Дупјачанец (истегнал лигамент) и ...
сите 11 | | | веќе видена

Лоши вести од Кањижа. Последните два натпревари, денес со Нексе и утре со Партизан, Металург ќе ги одигра без првите голмани Дупјачанец (истегнал лигамент) и ...
сите 11 | | | веќе видена

Сега, веднаш треба да се најде решение за вршител на должност на СЈО како времено решение, а потоа верувам дека сите политички партии можеме да најдеме ...
сите 388 | | | веќе видена

Бевме на увид на гасоводот Неготино - Прилеп - Битола, кој е дел од националниот проект за гасификација. Досега се завршени 70% од градежните работи, а ...
сите 56 | | | веќе видена

Ќе ја тужам “Република” за нејзините лаги, затоа што реакции до нив се непотребни и залудни. Сите знаеме дека, со секој од своите непотпишани текстови, си ...
сите 66 | | | веќе видена

next