Вардар ја оствари петтата победа во групната фаза од Лигата на шампионите со триумфот над Мешков од 30-23 (14-14). „Црвено-црните" остануваат на врвот на ...
сите 48 | | | веќе видена

Во тек е набавка на чизми и реконструкција на многу полициски станици, oколу еден милион евра имаме во буџетот за реконструкција на станици, што ќе трае и во ...
сите 3 | | | веќе видена

„За уништување на една нација не е потребно употреба на атомски бомби или употреба на ракети со голем дострел. Потребно е само да се смали нивото и квалитетот ...
сите 5 | | | веќе видена

Една од главните задачи како Влада ни е да ги вратиме младите професионалци во земјата, за да придонесат кон пристапување во ЕУ и да ја трансформираат ...
сите 19 | | | веќе видена

Денес ги промовираме новонабавените униформи за потребите на нашите најмлади колеги - новопримените полициски службеници од последните два конкурсни циклуси. ...
сите 121 | | | веќе видена

Британската амбасадорка Рејчел Галовеј официјално ја отвори изложбата на видео игри синоќа и во нејзиното обраќање нагласи: „Иновативноста е одличен начин за ...
сите 22 | | | веќе видена

Задушница е... вечен помен за упокоените, молитвено да си спомниме за оние кои пред нас со вера, во вечниот живот заминале... Верата во бесмртноста на душите и ...
сите 37 | | | веќе видена

На средба со делегацијата на Нансен Дијалог Центарот Скопје разговаравме за активностите на оваа организација кои се од особено значење за нашето општество во ...
сите 35 | | | веќе видена

Со новоименуваниот шеф на Канцеларијата за врски на #НАТО во Македонија, Зоран Јанковиќ, разговаравме за аспектите на одбраната на реформите во безбедносниот ...
сите 49 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 заедно со Јадранка Костова разговаравме за што значи помирувањето, разликата помеѓу помирувањето и амнестијата, колку време е потребно и ...
сите 7 | | | веќе видена

Соработката со тимот од НАТО канцеларијата во Скопје беше драгоцена за напредокот на Македонија кон членство во Алијансата. Со новиот шеф на НАТО канцеларијата ...
сите 26 | | | веќе видена

Работен состанок со делегација од Министерството за косовските безбедносни сили, предводена од министерот Рустем Бериша. Македонија постави нов стандард кога ...
сите 36 | | | веќе видена

Текстот на нацрт амандманите на Уставот на Република Македонија го создадовме преку инклузивен процес и го гарантира влезот на земјата во НАТО и во ЕУ. ...
сите 296 | | | веќе видена

next