Цивил МК: На прашањето на ЦИВИЛ - Дали треба или не треба да се одржи он-лајн настава?, граѓан(к)ите се со поделени мислења, едните сметаат дека треба да се ...


На прашањето на ЦИВИЛ - Дали треба или не треба да се одржи он-лајн настава?, граѓан(к)ите се со поделени мислења, едните сметаат дека треба да се одржи онлајн ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Протестот е презакажан, откако првично беше најавен за 28 август поради празникот Голема Богородица. „Протестираме против одлуката за целосна онлајн настава. ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на средношколците го презакажа протестот на кој најавија дека ќе го искажат нивното незадоволство од одлуката во новата школска година да има само ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што Владата донесе одлука да може да се реализира настава со физичко присуство во училиштата со помал број ученици, но само доколку основачот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бараат од родителите изјава дали се за физичко присуство на учениците во училница или онлајн настава, иако нема официјален допис како практично ќе ...
| | веќе видена | слични

Самоиницијативно , родители на деца кои се во предучилишна возраст започнаа онлајн петиција со име „Укинување на плаќање на паушалот за време на пандемијата со ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на средношколци одлучи во петок, на само четири дена од почетокот на учебната година од улица да испратат порака до властите дека тие се против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Во интервју за Ројтерс Некст, Сума Сваминатан рече дека е невозможно да се предвиди дали омикрон ќе стане доминантна варијанта на коронавирусот.– Треба да ...
сите 268 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цивил МК: На прашањето на ЦИВИЛ - Дали треба или не треба да се одржи он-лајн настава?, граѓан(к)ите се со поделени мислења, едните сметаат дека треба да се ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: