Цивил МК: ШКОЛСКИ СПАКУВАН НАЦИОНАЛИЗАМ!

пишува: ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ Белешка од Редакцијата: Овој текст е објавен на Фејсбук во коментари на страницата на ЦИВИЛ, под објавениот текст од Дијана Тахири ...
| | веќе видена | слични

пишува: Дијана Тахири Го исчитав отвореното писмо на Павле Богоевски адресирано до некои другари и другарки Албанци. Велам некои, бидејќи и по трет пат ...
| | веќе видена | слични

ОД ГРАЃАНСКИОТ ФОРУМ ЗА УЧЕСТВО ВО КРЕИРАЊЕ НА ВЛАДИНИТЕ ПОЛИТИКИ - ВЕСНА ЦВЕТАНОВСКА: РЕФОРМИ ВО ВИСОКОТО ОБРАЗОВАНИЕ И КРЕИРАЊЕ КВАЛИТЕТНИ ЕКОНОМСКИ ПОЛИТИКИ
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението на граѓани ЦИВИЛ кое, како што наведува, во својата долгогодишна работа максимално се залага за човековите права и слободи, и ги опфаќа речиси ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 266 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 783 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 268 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цивил МК: ШКОЛСКИ СПАКУВАН НАЦИОНАЛИЗАМ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: