Се сеќавам на зборовите на секретарот за одбрана Матис во Пентагон, дека не сака да ја види Македонија запрена пред вратите на НАТО. Во меѓувреме тој помогна ...
сите 226 | | | веќе видена

На првиот натпревар од лигата на шампионите во кариерата, голманот Дејан Милосављев се најде во најдобрите седум играчи.. Погледнете во кое друштво е ...
сите 60 | | | веќе видена

Пред година и нешто јасно ги дефиниравме приоритетите за реформа и развој на македонската полиција, јасно ставивме до знаење дека покрај професионалното, ...
сите 28 | | | веќе видена

Секретарот за одбрана на САД Џејмс Матис пристигна во официјална посета на Македонија, за лично да ја пренесе поддршката на САД за македонскиот народ. Ова е ...
сите 226 | | | веќе видена

Секретарот за одбрана на САД Џејмс Матис пристига во официјална посета на Македонија, за лично да ни ја пренесе поддршката на САД. Ова е прва посета на ...
сите 226 | | | веќе видена

По долги преговори, конечно до договор за возачките дозволи со Германија. Во вторник ќе не’ посети германскиот МНР Маас, а во рамките на неговата посета, ...
сите 79 | | | веќе видена

Македонија е обединета! Денес граѓаните јасно порачаа дека се за европска Македонија. Нема повеќе дилеми, одиме напред, избираме иднина. На 30 септември ...
сите 33 | | | веќе видена

Убеден сум дека за некоја година, кога ќе погледнеме назад, со заокружена државност, со зацврстена стабилност, со афирмиран идентитет, со подобра економија - ...
сите 5 | | | веќе видена

Во вторник ќе биде потпишана Заедничка декларација меѓу Министерството за внатрешни работи и Сојузното министерство за сообраќај и дигитална инфраструктура на ...
сите 79 | | | веќе видена

Мицотакис: “Не можам јас како премиер на Грција, ако овие преговори, го потенцирам тоа, ако преговорите започнат од почеток, не можам да прифатам македонски ...
сите 185 | | | веќе видена

Желбата на овој народ е искрена, неговиот избор е јасен. Денеска видов заедништво, решителност во очите на сите граѓани во маршот за европска Македонија. Да ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот Заев на големиот граѓански марш за европска Македонија: На 30 септември ставете ја вашата насмевка и излезете за иднината на европска Македонија!
сите 62 | | | веќе видена

На 30 септември ќе биде празник на македонската одговорност за сопствената иднина и судбина! Ќе ни’ ја биде Македонија! Ќе ја заокружиме државноста, ќе ја ...
сите 5 | | | веќе видена

Поучени од претходните искуства, ЦИВИЛ порачува гласачите да ги погледнат избирачките места во упатството и навремено сами да реагираат и да се информираат ...
сите 34 | | | веќе видена

Со влезот во НАТО влегуваме во безбедносен штит на најмoќниот воен сојуз во светот. Трајно ќе ги заштитиме нашите граници и територија, Македонија станува ...
сите 30 | | | веќе видена

next