СДСМ: Во 15.30 часот, во седиштето на СДСМ, изјава за медиуми ќе даде Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ.


15 копии

Отворениот случај „Рекет“ во кој сега е осомничена специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврдува дека пред правдата и законите секој е еднаков и ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Владата на Република Северна Македонија, Муамет Хоџа, денеска даде изјава за случајот „Рекет“. Во продолжение, Ви го пренесуваме интегралната ...
| | веќе видена | слични

Денешното апсење на шефицата на СЈО, Катица Јанева, осомничена во случајот „Рекет“, потврдува дека пред законите секој е еднаков и одговорен, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владиниот портпаролм,Муамед Хоџа на прес конференција во Владата рече дека ја поддржуват равботата на СЈО , како и на сите други институции во борба против ...
| | веќе видена | слични

Хоџа на прес конференција рече дека Владата ќе продолжи да се залага за борба пшротив секаков вид криминал и корупција , а правдата мора да биде еднаква за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 201 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Во 15.30 часот, во седиштето на СДСМ, изјава за медиуми ќе даде Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: