Денеска продолжи вториот дел од семинарот на ЦИВИЛ „Транспарентност и одговорност на политичките процеси“. На денешните сесии говореа градоначалникот на ...
сите 27 | | | веќе видена

Денеска во Министерството за внатрешни работи, имав работна средба со делегација на Програмата за развој на Обединетите нации–UNDP, предводена од Постојаниот ...
сите 4 | | | веќе видена

Во насока на зајакнувањето на врските со дијаспората е новиот Закон за поддршка на инвестициите и затоа им порачав да инвестираат кај нас. Предвидени се ...
сите 3 | | | веќе видена

Со Берни Вајт Спунер и со Џорџ Базби, двајцата британски ветерани во политичката и одбранбената дипломатија, и членови на Охридската група која ни помага во ...
сите 6 | | | веќе видена

Еден од организаторите остварувал контакти и средби со обвинетиот полициски службеник од кој добивал известувања за поставеноста на полициски патроли, контроли ...
сите 12 | | | веќе видена

Бевме млада Армија кога во 1994 година го склучивме партнерството со Вермонт и изминатите 25 години заеднички се развивавме и созревавме. Благодарност до ...
сите 183 | | | веќе видена

пишува: Коста Стоименовски Индустриски развиените западни земји во минатиот век означија крај на валканите индустрии и на тој начин успеаја да ги очистат ...
сите 3 | | | веќе видена

Обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство денеска треба да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“, ...
сите 598 | | | веќе видена

Овие средби со граѓаните се уште еден начин да се слушнат нивните ставови и сугестии со цел да се најде решение за сите предизвици со кои се соочуваат. СДСМ ...
сите 27 | | | веќе видена

Членката на ЦО на СДСМ, Сања Лукаревска придружувана од претседателот на СДММ Дарко Каевски, претседалката на ОО на СДСМ, Струга Соња Стојкоска и други членови ...
сите 26 | | | веќе видена

Во првата отворена сесија од семинарот „Транспарентни и одговорни политички процеси“ кој ЦИВИЛ – Центар за слобода го организира во хотел Романтик на ...
сите 9 | | | веќе видена

Општеството ни е толку заслепено од дневно-политичките случувања, што едноставно заборави на младите. Декларативната заложба на владата за задржување на ...
сите 6 | | | веќе видена

Со британската амбасадорка Рејчел Галовеј секогаш имаме теми за разговор. Велика Британија е силен поддржувач на нашата земја, и ние сме посебно благодарни за ...
сите 5 | | | веќе видена

next