ДЕНЕСКА СЕ ПОТСЕТУВАМЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ТРИУМФ ВО ЕВРОПА НА ВАРДАР ПРОТИВ ФЕНЕРБАХЧЕ, КОЈ ШТО БЕШЕ ГОЛЕМ ЧЕКОР КОН НАЈГОЛЕМИОТ ЕВРОПСКИ УСПЕХ НА ТИМОТ, И НА ...
сите 16 | | | веќе видена

Во Радожда го посетив армискиот камп за обука за летни услови, каде присуствував на вежба во водите на Охридското езеро. Честитки до војниците и старешините. ...
сите 96 | | | веќе видена

Во Радожда го посетив армискиот камп за обука за летни услови, каде присуствував на вежба во водите на Охридското езеро. Честитки до војниците и старешините. ...
сите 96 | | | веќе видена

На отворени сесии за јавноста, како специјални гости на семинарот беа поканети и говореа претседателката на Државната комисија за спречување на корупција ...
сите 25 | | | веќе видена

Најавите на Мицкоски за некакви протести не се ништо друго туку последен обид за одбрана на криминалот на режимот, поттикнат од неговиот шеф Никола Груевски.
сите 280 | | | веќе видена

Државата, општеството, институциите, медиумите и родителите имаат обврска да работат заедно и да обезбедат максимални услови за развој и достоинствен, здрав и ...
сите 28 | | | веќе видена

Денешниот ден им го посветувам ним. На нивната упорност, истрајност, дисциплина и посветеност. Иако официјалниот празник ни’ е в недела на 18 Август, ...
сите 7 | | | веќе видена

Металург одржа тренинг во прекрасната сала ““Олимпијскиј“. Од денеска нашиот клуб е дел од турнирот “Куп на Гувернерот“, кој се игра во Чехов (Русија). Наш прв ...
сите 64 | | | веќе видена

Во Република Северна Македонија следува инвестициски циклус од околу 5 милијарди евра. Проектирани се 1 милијарда во патишта, над 1 милијарда во железница, над ...
сите 48 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВА ЗА ОСНОВАЊЕ НА МАКЕДОНСКА ФОНДАЦИЈА 15 август 2019 година, Скопје, Македонија - На 10 август 2019 година, сабота, во Скопје се одржи 29. Генерално ...
сите 7 | | | веќе видена

next