Успех, среќа и добри мисли за амбасадорот на Шведска кој деновиве се враќа дома. Благодарни сме за се’ што направивте за македонско-шведското пријателство и ...
сите 69 | | | веќе видена

По вчерашното апсење на троседот, двоседот и фотелјата на Катица Јанева, нашата редакција од блиски извори на затворот за мебел дознава дека гарнитурата на ...
сите 3 | | | веќе видена

Во јули оваа година откупната цена на краставицата бележи пораст и изнесува 34 денари за килограм, што е за 240% повеќе споредено со истиот период 2013 година. ...
сите 45 | | | веќе видена

Според членот 18 став 4 од Законот за јавно обвинителство, Советот на Јавни обвинители има надлежност да именува само вршител на должност на Јавниот обвинител ...
сите 459 | | | веќе видена

Разговаравме за актуелни теми од интерес на граѓаните, теренските активности и новиот начин на делување. Продолжуваме и во периодот пред нас со посети на села ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски придружуван од членот на ИО Петре Шилегов и членот на ЦО Стефан Богоев денеска учествуваа на маалска средба во ...
сите 22 | | | веќе видена

Се разговара за здравствените мерки со цел подобра здравствена заштита за сите граѓани, како и подобри услови за работа на медицинскиот персонал. Филипче ...
сите 13 | | | веќе видена

Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески и Шефицата на Обвинителството за организиран криминал, Вилма Рускоска со експресна прес конференција по апсењето на ...
сите 71 | | | веќе видена

Со одлука на Владата, од септември 2019 ги зголемуваме платите за 5% на вработените во основното, средното и високото образование. Инвестираме во знаењето и ...
сите 143 | | | веќе видена

Со преземање спротивно на Условите за користење, зашитата на авторските права и на приватноста на било која содржина објавена на ЦИВИЛ Медиа, се согласувате на ...
сите 28 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со полициска придружба го напушти нејзиниот дом во Козле и пристигна во Кривичниот суд, каде ќе биде изведена пред ...
сите 536 | | | веќе видена

Утрoво во Гевгелија починала мајката на специјалната обвинителка Катица Јанева, неколку часа пред нејзината ќерка да биде уапсена по барање на Обвинителството ...
сите 28 | | | веќе видена

next