Зоран Заев: За 93% е порасната откупната цена на пиперката од 15 денари во јули 2015 година, на 29 денари за килограм оваа година.

Земјоделците и производството на храна се наш приоритет! Ги зголемуваме приходите кај земјоделците со растот на откупната цена на земјоделските производи. ...
| | веќе видена | слични

На средбата Лукаревска го презентираше концептот што обезбедува повеќе пари кај граѓаните, како и клучната мерка МојДДВ за поврат на 15 отсто од ДДВ за ...
| | веќе видена | слични

Времето на владеење на ВМРО-ДПМНЕ се карактеризира со огромни долгови кон земјоделците и неисплатени субвенции. Официјалните податоци на Платежната агенција се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Погубните политики кои ги водеше ВМРО-ДПМНЕ цели 11 години целосно го уништија земјоделството и го погазија достоинството на земјоделецот. Вистинско лицемерие ...
| | веќе видена | слични

Членот на ЦО на СДСМ, Пеце Мирчески, придружуван од градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски и претседателот на ОО СДСМ Куманово Мартин ...
| | веќе видена | слични

Растот на економијата е веќе над 4%, во првиот квартал на 2019 година.  Резултат на добрите економски политики на Владата, имајќи го предвид наследеното ...
| | веќе видена | слични

Тегла домашен ајвар годинава ќе чини барем десет денари повеќе од лани. Ова го покажуваат пресметките на денар.мк според актуелните цени на пиперката. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Во тешка сообраќајка попладнево во Арачиново помеѓу Ауди и мотор Јамаха загина 22-годишно момче додека додека едно лице е потешко повредено. Како што пишува ...
сите 282 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Извршителот Мицкоски вечерва призна - најголема негова болка е Законот за Јавно обвинителство кој обезбедува продолжување на сите предмети, кој е темел за ...
сите 54 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зоран Заев: За 93% е порасната откупната цена на пиперката од 15 денари во јули 2015 година, на 29 денари за килограм оваа година.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: