пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Со тенко мнозинство обезбедено со вртоглави политички акробации, со недавање на мандатот со месеци, со терористички напад и обиди за ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателот на Советот Коле Штерјев откако ќе го добие известувањето треба да закаже седница, на која ќе започне постапката за разрешување на Јанева од прв ...
сите 412 | | | веќе видена

Сите заинтересирани граѓанки и граѓани, кои сакаат да ги споделат своите размислувања за зелените вредности, социјалната правда и антинационализмот и имаат ...
сите 24 | | | веќе видена

На инфо-штадот граѓанките и граѓаните на Скопје се информираа за целите на овој проект. Тимот на ЦИВИЛ со нив зборуваше за социјалната правда, зелените ...
сите 25 | | | веќе видена

Шефот е осомничен за криминал пред два дена, така што работа во инсититуција со осомничен шеф не постои. Меѓутоа сакам да кажам дека денеска гледаме ...
сите 101 | | | веќе видена

Прекин на постапката до разрешување на состојбата со специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, побара на денешното рочиште одбраната на обвинетите за ...
сите 226 | | | веќе видена

На новинарско прашање Заев негираше дека разговарал со Боки 13 за Орце Камчев или Катица Јанева. На прашањето да даде коментар за тоа дека во една од снимките ...
сите 333 | | | веќе видена

УЈП од денеска започнува со контроли на фирмите на Боки 13 - Меѓународниот сојуз, 1ТВ, БМЈ груп и сите останати даночни обврзници за кои се утврдило дека ...
сите 93 | | | веќе видена

На 11-тата седница на Централниот одбор на СДСМ најавивме нови зајакнувања на партијата и Владата. Утре ќе доставам предлог до Собранието за промените и за ...
сите 169 | | | веќе видена

Претседателот Заев по седницата на ЦО: Нови зајакнувања на партијата и Владата, покажуваме што значи владеење на правото, секој кој прекршил закон мора да ...
сите 174 | | | веќе видена

Јовановиќ со својата презентација на остварени и неостварени ветувања и реформи, со фокус на политичката одговорност, предизвика огромен интерес кај учесниците ...
сите 25 | | | веќе видена

Нашиот партнер за опрема, Хумел за дел од својот нов каталог на опрема годинава повторно реши да го користи Вардар и играчите. За таа цел екипа на Хумел ...
сите 20 | | | веќе видена

Oсмани: Евтината злоупотреба на „Рекет“ е израз на незрелост и неодговорност и ја загрозува нашата позиција како сериозна земја кај меѓународните партнери
сите 103 | | | веќе видена

next