Според официјалните податоци, просечната плата во јуни оваа година изнесува 25.205 денари, што е за 4,1 отсто повисока од просечната плата исплатена во јуни ...
сите 99 | | | веќе видена

Владата преку реализираниот јавен повик на Програмата за намалување на аерозагадувањето за 2019 година, за Општина Битола издвои над 5 милиони, поточно ...
сите 84 | | | веќе видена

Средба со Вибеке Пастернак Јоргенсен, советничката на данскиот премиер за европски прашања и нејзиниот тим: За реформите, за демократскиот пресврт, за решавање ...
сите 18 | | | веќе видена

Дали имате прашања во врска со ИЕЛТС тестот, но не сте сигурни кого да прашате? Придружете се на нашиот вебинар кој ќе се одржи денес 14.30 и прашајте го ...
сите 2 | | | веќе видена

Работен состанок на генералиот скеретар на СДСМ, Ljupcho Nikolovski, со членовите и раководството на СДСМ Шуто Оризари. Разговараме за сработеното но и за она ...
сите 8 | | | веќе видена

Со присутните граѓани, Мирчевски попладнево разговараше за досегашните реформи и мерки кои ги направи Владата предводена од СДСМ во повеќе сектори и ...
сите 104 | | | веќе видена

„Дали креативноста е клучот за пазарот на трудот во иднината? Во овој напис, Елиза Естон од од Nesta ја објаснува важноста на креативноста во оваа ера на ...
сите 2 | | | веќе видена

„Дали криминалната ВМРО-ДПМНЕ е нервозна бидејќи Зоки Кичеец е на распит во ОЈО? Особено имајќи предвид дека Христијан Мицкоски пред неколку дена јавно призна ...
сите 377 | | | веќе видена

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти ...
сите 381 | | | веќе видена

По триумфот на турнирот во Требиње екипата на Вардар го одигра и првиот натпревар пред домашна публика, во Скопје. „Црвено-црните“ триумфираа со 32-30 (20-13). ...
сите 49 | | | веќе видена

Денеска имав средба со претставници на Македонското здружение на млади правници со кои, меѓу другото, разговаравме за проектот „Правна поддршка на ранливи ...
сите 18 | | | веќе видена

Судијката Марија Клетничка нагласи дека специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, ќе одлучи дали обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски ќе бидат ...
сите 595 | | | веќе видена

Денес го започнуваме новиот циклус на обуки како дел од програмата Училишта на 21-от век во Охрид и Штип. Лидерите во училиштата ќе имаат можност да работат со ...
сите 5 | | | веќе видена

Утринскиот информативен блок на ЦИВИЛ Медиа е на само еден клик од вас. Паралелно со тоа, прочитајте ги и колумните на ЏАБИР ДЕРАЛА и МИЛАН БАНОВ, а за кратко ...
сите 9 | | | веќе видена

next