„Дали креативноста е клучот за пазарот на трудот во иднината? Во овој напис, Елиза Естон од од Nesta ја објаснува важноста на креативноста во оваа ера на ...
сите 2 | | | веќе видена

„Дали криминалната ВМРО-ДПМНЕ е нервозна бидејќи Зоки Кичеец е на распит во ОЈО? Особено имајќи предвид дека Христијан Мицкоски пред неколку дена јавно призна ...
сите 377 | | | веќе видена

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти ...
сите 381 | | | веќе видена

По триумфот на турнирот во Требиње екипата на Вардар го одигра и првиот натпревар пред домашна публика, во Скопје. „Црвено-црните“ триумфираа со 32-30 (20-13). ...
сите 49 | | | веќе видена

Денеска имав средба со претставници на Македонското здружение на млади правници со кои, меѓу другото, разговаравме за проектот „Правна поддршка на ранливи ...
сите 18 | | | веќе видена

Судијката Марија Клетничка нагласи дека специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, ќе одлучи дали обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски ќе бидат ...
сите 595 | | | веќе видена

Денес го започнуваме новиот циклус на обуки како дел од програмата Училишта на 21-от век во Охрид и Штип. Лидерите во училиштата ќе имаат можност да работат со ...
сите 5 | | | веќе видена

Утринскиот информативен блок на ЦИВИЛ Медиа е на само еден клик од вас. Паралелно со тоа, прочитајте ги и колумните на ЏАБИР ДЕРАЛА и МИЛАН БАНОВ, а за кратко ...
сите 9 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 8 | | | веќе видена

Дали сакате да вежбате англиски јазик, додека истовремено учите и за уметноста во Велика Британија? Посетете го The English Channel за да гледате интерактивни ...
сите 6 | | | веќе видена

На Денот на нашата Армија дозволете ми да ја претставам полковник Билјана Блажеска, новиот аѓутант на Врховниот командант Стево Пендаровски, прва жена во ...
сите 18 | | | веќе видена

next