Македонскиот и европски првак Вардар прв пат сезонава ќе игра против домашната публика, дуел од ракометната Лига на шампиони. Вардарци по триумфот над Висла во ...
сите 206 | | | веќе видена

Супервулканот Кампи Флегреи во Италија нема еруптирано од 1538ма година, но научниците предупредуваат дека вулканот се приближува до критична точка на повторно ...
сите 19 | | | веќе видена

Енис Барди и неговиот клуб Леванте повторно се на првите страници на шпанските медиуми. Играчот за врска беше во фокусот на шпанските таблоиди поради одличниот ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопскиот кик-боксер, Хадис Рамадани е во потрага по добивање право да се бори за титулата европски шампион. Тој по дуелот Тигрите од Палма – Македонија, пред ...
сите 2 | | | веќе видена

Европскиот ракометен првак, Вардар, по тешката победа над Висла на гостински терен, утре во Скопје ќе игра со Нант, каде настапува капитенот на Македонија, ...
сите 206 | | | веќе видена

Учениците од сите основни училишта во осум скопски општини, веќе петта година по ред преку проектот „Рециклирање?! – КАЖИ ДА!“ по иницијатива на Пакомак – ...
сите 16 | | | веќе видена

next