Компаниите повеќе нема да треба да издаваат нови дозволи за движење на работниците до работните места со секоја промена на режимот на движење и периодот на ...
сите 48 | | | веќе видена

Рускиот вселенски брод Прогрес – 75 се сретна со меѓунардоната вселенска станица каде има тројца членови на екипажот, американскиот астронаут, Крис Касиди и ...
сите 15 | | | веќе видена

Дали граѓаните ќе го сменат своето однесување откако го почувствуваа врз својот грб полицискиот час, социјалната дистанца, стравот од непознатото, отпуштањата ...
сите 31 | | | веќе видена

Жестоки реакции и разочараност кај здружението на граѓани „Анти коцкање“ предизвика одлуката на владата да се овозможи обложувалниците и казината да нудат и ...
сите 61 | | | веќе видена

Не знаеме колку ќе трае оваа здравствена и економска криза и какви одлуки ќе бара да се носат. Затоа, логично е и политички одговорно да се поставиме соодветно ...
сите 243 | | | веќе видена

next