Портпаролката на Белата куќа Сара Хакеби Сандерс, информираше дека претседателот Трамп му наложил на советникот за национална безбедност, Џон Болтон, да го ...
сите 101 | | | веќе видена

Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и умерен северозападен ветер. Во планинските подрачја е можен слаб локален дожд. Максималната температура ќе ...
сите 237 | | | веќе видена

Лидерите на четирите најголеми партии во земјава, присутни на лидерската средба во Клубот на новинарите, заминаа на пауза. По двочасовните разговори се очекува ...
сите 520 | | | веќе видена

next