За една недела се отвораат кафулињата и рестораните, гостите на дистанца од 1,5 метри


Кафеаните ќе почнат да примаат гости од идниот понеделник, неофицијално дознава Алсат. Стопанските комори до Комисијата за заразни болести денеска ги доставија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Согласно инкубацијата на ова заболување од 10 до 14 дена, ние ги лоцираме проблемите дека се случиле некаде околу Велигден и 1 Мај, вели членот на Комисијата ...
| | веќе видена | слични

Заклучно со вчерашниот ден во Македонија беа регистрирани 20 случаи на пациенти заразни од КОВИД-19, како и 25 оздравени лица. Податоците се базираат врз ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека денеска Комисијата за заразни болести одржа состанок на кој е разгледана можноста за олеснување на досегашните мерки ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сите досегашни мерки за заштита од коронавирусот засега остануваат во сила. Дали ќе има олеснување ќе зависи од трендот на новозаболени од Ковид-19 денеска и ...
| | веќе видена | слични

Засега нема олабавување на мерките за заштита од коронавирусот, на сила остануваат сите мерки и препораки кои досега се донесени, соопштија од Министерството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, синоќа на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 620 | | | веќе видена

„Сакам да верувам дека трката за лидер на СДСМ почнува од 0:0, право на Заев е да каже што мисли, но на крајот се надевам ќе подаде рака на победникот. Секаде ...
сите 368 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 368 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 642 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 193 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За една недела се отвораат кафулињата и рестораните, гостите на дистанца од 1,5 метри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: