Бројот на заразени од Ковид-19 во Албанија достигна 750. Во последните 24 часа се регистрирани 14 нови случаи, додека на списокот на оздравени се додадени уште ...
сите 49 | | | веќе видена

Отворање на угостителските објекти, но да не примаат гости, а кафе баровите и чајџилниците да подготвуваат кафе и други напитоци и да ги продаваат по принципот ...
сите 53 | | | веќе видена

Демократско право е на секој да протестира. Ние во изминатите три години се изборивме за слобода и демократија за разлика од она што беше режим кога буквално ...
сите 108 | | | веќе видена

next