Мора да продолжиме да внимаваме, да седиме дома, да држиме растојание и да носиме заштитна опрема. Да бидеме одговорни, да се заштитиме себе и нашите ...
сите 50 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика апелира до пензионерите да се придржуваат до распоредот за исплата на пензиите на шалтерите на банките. Само со ...
сите 115 | | | веќе видена

Откако вчера се појавија различни информации за севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, се уште нема официјална потврда за неговата здраствена состојба од ...
сите 259 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун наводно е во вегетативна состојба. Како што пренесува Њујорк пост, повикувајќи се на јапонскиот неделник „Шукан Гендаи“, ...
сите 279 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Дерковски вели дека Комисијата е подготвена да организира избори кога ќе биде потребно, но претходно, ...
сите 93 | | | веќе видена

Ситуацијата предизвикана од КОВИД-19 го промени начинот на живот кај нас како и секаде во светот. Во овој период важно е да најдеме начин да се релаксираме и ...
сите 660 | | | веќе видена

next