Минатата година продажбата преку интернет во светски рамки достигна 2,29 трилиони долари. Се проценува дека оваа бројка до 2021 година двојно ќе се зголеми и ...
сите 4 | | | веќе видена

Во една нова студија спроведена од страна на Универзитетот Сани во Њу Јорк, двајца експерти од истиот универзитет ги опишале факторите кои претставувале закана ...
сите 3 | | | веќе видена

Руската амбасада во Лондон побара состанок со британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон за труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и ...
сите 102 | | | веќе видена

Поранешниот потпретседател на ДУИ, Назми Беќири, вчера на Фејсбук напиша дека убиството во Мала Речица се случило по состанокот на ривалските групи за ...
сите 28 | | | веќе видена

Лаборантско-медицинската насока со настава на албански јазик во средното училиште “Марија Кири Склодовска” во Скопје во последниве години предизвикува голем ...
сите 5 | | | веќе видена

Реџеп Мемеди, член на Централното претседателство на Движењето Беса и пратеник во Собранието денеска на прес-конференција изјави дека деновиве очекува ...
сите 11 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка им одреди 30-дневен притвор на 12 лица осомничени за учество во вооружената престрелка во тетовска Мала Речица. Полицијата денеска ...
сите 62 | | | веќе видена

next