На Американците им се заканува недостиг на месо во продавниците откако епидемијата принуди на затворање дел од најголемите кланици во земјата. Претседателот на ...
сите 5 | | | веќе видена

Нема можност за свикување на распуштениот парламентарен состав. Собранието може да се врати само по следните избори. Ова го е став на претседателот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Вкупно 631 бескаматни кредити се одобрени од Ковид 1 линијата од Развојната банка, во износ од 4,7 милиони евра, соопшти министерката за финансии Нина ...
сите 547 | | | веќе видена

Не е момент да се разговара за избори, оценува потсекретарот на СДСМ, Коста Петров во вечерашното јавување во емисијата „200“ на Алсат. Како што вели тој, тоа ...
сите 256 | | | веќе видена

Ракометната Федерација на Македонија во 2021 ќе го организира Европското женско ракометно првенство во младинска конкуренција. Македонија освен Европското ...
сите 26 | | | веќе видена

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, преку својот фејсбук профил, коментирајќи ги гласините за евентуална кривична постапка против него, оцени ...
сите 128 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера стапи во сила новиот начин на исплата на пензиите согласно износот кој го добиваат пензионерите и тоа на банкоматите сепак, граѓаните ...
сите 48 | | | веќе видена

next