Нептун Македонија ДОО – најголемата малопродажна и дистрибутивна мрежа во Македонија на апарати за домаќинство, телевизори, смартфони, ИТ уреди, гејминг опрема ...
сите 4 | | | веќе видена

Работодавачите кои ќе користат финансиска поддршка за исплата на плати не смеат да го намалат бројот на вработени во април, како и два месеца по завршување на ...
сите 142 | | | веќе видена

Италијанската влада ќе ја откаже фудбалската сезона, освен ако не се донесе прифатлива одлука со италијанската фудбалска федерација. – Деновиве, владините ...
сите 71 | | | веќе видена

Вонредната состојба и коронавирусот нема да не спречи да го славиме трудот на работничките и работниците затоа што тие се силата за развојот на нашето ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски упати честитка по повод Меѓународниот ден на трудот во која порачува дека треба да се вредува вложениот труд и оти тешкиот удар ...
сите 114 | | | веќе видена

Канцеларијата на Светска банка во Скопје соопшти дека се одобрени 90-те милиони евра за поддршка на земјава за спречување на корона вирусот, за зајакнување на ...
сите 38 | | | веќе видена

За оваа учебна година 2019/2020 се укинува полагањето на Државна и училишна матура, како и завршниот испит во средните училишта, објави министерот за ...
сите 103 | | | веќе видена

Полицијата забрани дистрибуција на хуманитарни пакети, донации од семејството Заеви на луѓето погодени од пандемиската криза. Синоќа интервентните полициски ...
сите 154 | | | веќе видена

Идната недела на дневен ред на седницата на уставниот суд ќе биде барањето за разгледување на уставноста на одлуката за распуштање на Собранието. Извори од ...
сите 162 | | | веќе видена

Неколку дена по целосната реконструкција на булеварот познат како „пластичарска“, сообраќајот и натаму е густ. Ова е поради тоа што автомобилите се паркираат ...
сите 20 | | | веќе видена

Во финална фаза се новите правила кои ќе важат за угостителите. Властите уверуваат дека набрзо ќе бидат отворени кафеаните, баровите и рестораните, но со ...
сите 107 | | | веќе видена

Од почетокот на вонредната состојба до денеска Јавното обвинителство покрена 1489 пријави според член 206 од кривичниот закон за непочитување на здравствените ...
сите 349 | | | веќе видена

next