Општините од Полошкиот регион бараат олеснување на мерките и рестартирање на бизнисите


Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари бара од Владата да го прифати барањето на штабот за олеснување на мерките. Тој рече дека одбивањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опасноста од ширење на КОВИД-19 сѐ уште е присутна во Тетовскиот Регион и затоа не треба да има нагло олабавување на мерките, вели градоначалничката на Општина ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДПА Мендух Тачи, смета дека одлуката за избори треба да биде донесена од сите политички чинители и истата да биде базирана на мислења на ...
| | веќе видена | слични

Забрана за организиран превоз од Тетово кон соседните рурални општини е во сила веќе трета недела, но има дел од комби превозниците кои се уште превезуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, синоќа на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 620 | | | веќе видена

„Сакам да верувам дека трката за лидер на СДСМ почнува од 0:0, право на Заев е да каже што мисли, но на крајот се надевам ќе подаде рака на победникот. Секаде ...
сите 368 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 368 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 642 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 193 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општините од Полошкиот регион бараат олеснување на мерките и рестартирање на бизнисите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: