Трудовиот инспекторат констатирал серија нерегуларности кај неколку компании. Последниот извештај на оваа институција покажува дека најчести прекршоци се во ...
сите 14 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец. УВ индексот ќе биде 9. Утринската ...
сите 305 | | | веќе видена

next