Сè уште има 33 земји и територии низ целиот свет кои засега не пријавиле ниту еден случај на инфекција со коронавирусот. Многу од нив се мали, тешко достапни ...
сите 478 | | | веќе видена

Пациентите со Ковид-19 кои го користеле лекот „ремдесивир“ закрепнале 30 проценти побрзо отколку оние на плацебо, покажуваат резултатите од големо американско ...
сите 54 | | | веќе видена

Косовскиот претседател Хашим Тачи ги нарече „ординарна клевета, закана и уцена“ тврдењата на вршителот на должноста министер за внатрешни работи на Косово ...
сите 59 | | | веќе видена

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно и топло време, со слаб до умерен западен до северозападен ветер. Претпладне ќе има повеќе сончеви ...
сите 189 | | | веќе видена

Корисниците на социјална помош ќе може сметките за струја и за парно греење, за месеците март, април и мај, да ги плаќаат на рати и без камата, вели во ...
сите 30 | | | веќе видена

Потребна е солидарност од сите во услови на корона кризата во земјава и во светот, вели првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски ...
сите 40 | | | веќе видена

По одлуката на Уставен, судиите да земаат цела плата наместо минималец, Здружението на судии преку соопштение реагираше дека судиите ќе одвојат минимум 20 ...
сите 88 | | | веќе видена

ЕВН Македонија донираше медицинска опрема за оделот за интензивна нега во градската болница „Св.Наум Охридски“ од Скопје. Опремата се користи за правилно и ...
сите 27 | | | веќе видена

Организацијата на работодавачи ги подржа новините за субвенционирана минимална плата. За нив е добро што институциите во оваа криза имале слух за барањата на ...
сите 40 | | | веќе видена

СДСМ нема да се откаже од иницијативата за враќање на Собранието се додека претседателот на Собранието писмено не ги извести дека нема да свика седница. ...
сите 204 | | | веќе видена

next