Синоптичарите најавуваат потопло и сончево време од утре. До крајот на денов дождот во целата земја ќе престане и полека ќе почне да се разведрува. Речиси сите ...
сите 265 | | | веќе видена

Во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во северните и централните делови, каде што локално ...
сите 264 | | | веќе видена

Македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител“ попознат како Бигорски манастир е божјиот храм во Македонија каде првпат пред десет години беше донесен ...
сите 82 | | | веќе видена

Меѓу навивачите на Црвена звезда и Партизан денеска изби тепачка во близина на белградската населба Аутокоманда пред натпреварите против Земун, односно Борец. ...
сите 10 | | | веќе видена

next