Осумдесет и осум лица не ја почитувале забраната за движење во текот на изминатото деноноќие за периодот 26 и 27 април, при што приведени се 76 лица, а за ...
сите 350 | | | веќе видена

И додека државите се соочуваат со „пикот“ на пандемијата, кинескиот град Вухан нема ниту еден нов случај со корона вирус. Властите во овој град каде и се ...
сите 153 | | | веќе видена

Учениците од своите другари и наставници годинава ќе се простат преку разните платформи кои нудат онлајн настава. Министерот за образование, Арбер Адеми рече ...
сите 243 | | | веќе видена

next