На сите ни е добро познато дека светот е едно необично место. Сепак, доколку сакате да патувате, добро е да знаете дека некои земји имаат прилично чудни ...
сите 7 | | | веќе видена

Научниците откриле досега непознат орган во човечкото тело кој би можел да помогне за подобро да се разбере ширењето на ракот. Она што досега се сметаше дека ...
сите 5 | | | веќе видена

Не треба да дозволиме случајот со малиот Алмир да биде причина за политичка, етничка или било каква друга поделба во државата, порача денеска премиерот Зоран ...
сите 55 | | | веќе видена

Македонската страна не сакаше да ни обезбеди докази за тврдењата за делувањето на нашиот дипломат, изјави на денешната прес конференција рускиот амбасадор во ...
сите 78 | | | веќе видена

Се надеваме дека ќе има одѕив и од другата страна, бидејќи за нив е прашање од егзистенцијално значење. Посакувам да го сфатат тоа и да имаат сила да преземат ...
сите 295 | | | веќе видена

Рускиот Истражен комитет, кој го испитува труењето на државјанката на Русија, Јулија Скрипал, побара од Велика Британија да му обебзеди правна помош во ...
сите 309 | | | веќе видена

next