Премиерот Зоран Заев вели дека нема да има дипломатски булдожери меѓу Македонија и Грција за спорот за името. Тој во интервју за МИА вели дека за решение вреди ...
сите 367 | | | веќе видена

Унапредувањето на јавното здравје, подобрување и унапредување на здравјето и добросостојбата на сите граѓани преку одржлив и високо квалитетен здравствен ...
сите 15 | | | веќе видена

Полицијата поднесе 11 кривични пријави за лицата вмеѓани во синоќешната престрелка во тетовска Мала Речица каде беше убиен Наим Реџепи од Куманово. Ранети беа ...
сите 134 | | | веќе видена

Законодавниот дом очекува документот од ВМРО-ДПМНЕ за гласање недоверба на Владата да го добие в недела, велат за Алсат извори од Парламентот. Од друга страна, ...
сите 220 | | | веќе видена

Официјална Атина отфрли секаква можност за членство на Македонија во НАТО без претходно решавање на спорот со името. Заменик-претседателот на Собранието, кој е ...
сите 451 | | | веќе видена

Предлог-измените во Законот за високо образование ги подобруваат, но не ги решаваат најсериозните проблеми со кои се соочуваат образованието и науката во ...
сите 41 | | | веќе видена

next