Народната банка на Република Македонија во моментов ја прави новата рунда проекции за растот за годинава и за наредната година, која ќе биде објавена на 3 мај. ...
сите 69 | | | веќе видена

По брифингот со Коѕијас интензивирана е нашата загриженост, вели одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија, Јоргос Кумуцакос, по ...
сите 163 | | | веќе видена

Европската Комисија реагира на последните информации дека дополнителни 87 милиони корисници на Фејсбук, од кои околу еден милион во Европа, се погодени од ...
сите 155 | | | веќе видена

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров повика на „сеопфатна и одговорна истрага“ за труењето на поранешниот двоен шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка ...
сите 162 | | | веќе видена

next