Во Македонија ќе биде променливо и нестабилно, на повеќе места со интензивен пороен дожд и грмежи, локално ќе има и невреме. Дневнста температура ќе се движи ...
сите 64 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев очекува Собранието до 30-ти јули да го распише референдумот. Вели – опозицијата не треба да се плаши од волјата на граѓаните. Порача дека ...
сите 469 | | | веќе видена

Горан Спиров од Штип, пациентот на којшто пред две недели му беше вградено целосно вештачко срце, денеска во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ го прослави ...
сите 67 | | | веќе видена

Пред околу еден час пред болницата во Тетово се случи вооружена престрелка во која, според досегашните информации нема повредени. Првичните информации говорат ...
сите 5 | | | веќе видена

Директорот на Глобалниот партнерски тим на НАТО, Џејмс МекКи, рече дека на Македонија ќе и требаат најмалку 18 месеци за да стане членка на НАТО. Со денешната ...
сите 73 | | | веќе видена

next