Потврдени 7 нови случаи на Ковид-19 во земјава, оздравени 47 пациенти, еден починат


Во последново деноноќие регистрирани се 7 нови случаи на коронавирус во земјава. Четворица од нив се од Тетово, еден од Прилеп, еден од Скопје и еден од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
3 копии
3 копии
7 копии
5 копии

Во Дебар, кој беше прво жариште на коронавирусот во нашата држава, и во последното 25-то по ред деноноќие нема новозаразени со Ковид-19, информираат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, синоќа на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 620 | | | веќе видена

„Сакам да верувам дека трката за лидер на СДСМ почнува од 0:0, право на Заев е да каже што мисли, но на крајот се надевам ќе подаде рака на победникот. Секаде ...
сите 368 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

За да не запрат тенедерите и богатењето на кланот на власт, Зоран Заев ја стави и својата партија во заложништво. Спремен е да прифати се што ќе му се стави на ...
сите 283 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 642 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 193 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потврдени 7 нови случаи на Ковид-19 во земјава, оздравени 47 пациенти, еден починат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: