Архива на вести за 12 Јули 2019

Словенечката Влада планира да постави дополнителни 40 километри противмигрантска ограда на границата со Хрватска, а за изработувач и поставувач на оградата е ...
сите 7 | | | веќе видена

Уште едно ново место за скопјани. Изградбата на овој рекреативен адреналински велосипедски парк - велодром, се очеува да започне до крај на годинава, а да биде ...
сите 162 | | | веќе видена

За време на силниот ураган кој ја погоди Грција повредени се над 100 лица, а загинаа 7 о кои две се деца. Русинка се наоѓа на вториот крак Ситонија нво селото ...
сите 60 | | | веќе видена

Мрежата за заштита од дискриминација денеска ќе го промовира Извештајот за имплементацијата на Законот за спречување и заштита од дискриминација (2011-2018). ...
сите 26 | | | веќе видена

Северна Кореја усвои нов Устав во кој официјално е именуван Ким Џонг-ун за шеф на државата и врховен командант на војската. Западните медиуми, повикувајќи се ...
сите 15 | | | веќе видена

Уапсениот педофил, милијардерот Џефри Епстајн своевремено го запознал Доналд Трамп, тогашниот колега милијардер од Њујорк, со згодната словенечка манекенка ...
сите 24 | | | веќе видена

Педесет и деветтото издание на фествалот „Охридско лето“ ќе биде отворено вечерва, на 12 јули, со спектакуларен концерт на светски популарната виолинистка ...
сите 57 | | | веќе видена

Американскиот пејач Ар Кели е уапсен откако против него е поднесена кривична пријава за 13 дела, од кои најголемиот дел се од сексуална природа. Неколку точки ...
сите 12 | | | веќе видена

Универзитетот „Гоце Делчев“ од Штип го објави конкурсот за упис на студенти во новата академска 2019/2020 година. Вкупно 4.404 слободни места на сите факултети ...
сите 41 | | | веќе видена

Протоколот за телефонските разговори со премиерот ќе се зајакне, грешката е увидена, а лекциите се научени. Пријателството со Русија ќе продолжи и ќе се ...
сите 69 | | | веќе видена

Едер Милитао и официјално беше претставен како нов фудбалер на Реал Мадрид, а за време на претставувањето му се слоши. Со оглед на тоа што бројни шпански ...
сите 4 | | | веќе видена

Северна Кореја усвои нов Устав во кој официјално е именуван Ким Џонг-ун за шеф на државата и врховен командант на војската. Западните медиуми, повикувајќи се ...
сите 14 | | | веќе видена