Архива на вести за 12 Јули 2019

Доколку стане премиер на Обединетото кралство Борис Џонсон ветува дека ќе ги штити британските дипломати низ светот и дека ќе има цврст однос кон американскиот ...
сите 182 | | | веќе видена

Новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави, Кејт Мери Брнс ќе му ги предаде акредитивните писма на претседателот Стево Пендаровски. Кејт ...
сите 96 | | | веќе видена

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) отвора нова регионална канцеларија на резидентен претставник за зајакнување на односите со Северна Македонија, Албанија, ...
сите 57 | | | веќе видена

Триесет и осум годишник од Фалише се превретел со возило на булеварот „Илирија“ во Тетово вчера околу 22:20 часот по што добил скршеници на ребрата. Тој бил ...
сите 80 | | | веќе видена

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) отвора нова регионална канцеларија на резидентен претставник за зајакнување на односите со Северна Македонија, Албанија, ...
сите 57 | | | веќе видена

Проширувањето претставува стратешка инвестиција за иднината на Европската Унија, стои во програмата на финското претседателство кое започна на први јули. ...
сите 23 | | | веќе видена

Триесет и осумгодишник од Фалише се превретел со возило на булеварот „Илирија“ во Тетово вчера околу 22:20 часот по што добил скршеници на ребрата. Тој бил сам ...
сите 79 | | | веќе видена

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје достави Обвинителен акт ...
сите 117 | | | веќе видена

На официјалната страница на Националниот парк Маврово објавена е фотографија од Рис направена со помош на фотозамки во рамките на проектот за закрепнување на ...
сите 32 | | | веќе видена