Архива на вести за 12 Јули 2019

Проширувањето претставува стратешка инвестиција за иднината на Европската Унија, стои во програмата на финското претседателство кое започна на први јули. ...
сите 30 | | | веќе видена

Повеќе од 800.000 машини за сушење на „Вирпул“ мора да се повлечат од пазарот бидејќи се неисправни. Речиси 800 од нив се запалиле и предизвикале пожар во ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативен голман Дени Илиев новата натпреварувачка сезона без сомнение ќе ја дочека со нов клуб. Илиев не е на списокот фудбалери на Арсенал ...
сите 21 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Димитров, изрази сочувство за настраданите од невремето на Халкидики, во кое животот го загубија седум ...
сите 51 | | | веќе видена

Мрежата за заштита од дискриминација денеска ќе го промовира Извештајот за имплементацијата на Законот за спречување и заштита од дискриминација (2011-2018). ...
сите 21 | | | веќе видена

Овој омилен пијалок најдобро е да го испиете веднаш, но дали смеете (безгрижно) да го испиете и по долгото стоење? Нивото на ризик зависи од тоа дали сте ...
сите 7 | | | веќе видена

Жителите на Горно Лисиче стравуваат за својата и за безбедноста на своите најмили. Рампата на железничкиот премин подолго време не е во функција, а жителите ...
сите 173 | | | веќе видена

Со тивка песна и громогласни три истрели во подножејот на Бистра овој викенд ќе се најави традицијата на мијачките свадби. И оваа година во Галичник средиштето ...
сите 83 | | | веќе видена