Архива на вести за 19 Мај 2017

Иванка Трамп ќе патува со американскиот претседател Доналд Трамп при неговата посета на Саудиска Арабија, Израел и Италија, соопшти висок претставник на Белата ...
сите 327 | | | веќе видена

Опремата вклучува тенкови, воени бродови, анти ракетни системи, радари, опрема за комуникација и технологија за сајбер безбедност, а објавата се очекува во ...
сите 74 | | | веќе видена

Дуња Поповиќ остана запаметена како една од натпреварувачките во „Ѕвездите на Гранд“, која по коментарите на жирито се сврте и ја напушти сцената. Се работеше ...
сите 31 | | | веќе видена

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за ...
сите 38 | | | веќе видена

За нешто помалку од половина час, Перо Антиќ и неговите соиграчи од Фенербахче ќе излезат на мегдан против Реал Мадрид во полуфиналето во Евролигата, натпревар ...
сите 155 | | | веќе видена

Иако мандатарот Зоран Заев најави брзо формирање на новата влада, од објективни причини тоа сепак нема да оди толку брзо. Имено, за жал, здравствената состојба ...
сите 114 | | | веќе видена

Судот ќе треба да го преиспита решението со кое кочан беше пуштен на слобода. Судијата вчера му одреди мерка на претпазливост , а бизнисменот  понудил ...
сите 107 | | | веќе видена