Францускиот дневен спортски весник Л’Екип објави дека Вест Хем ја најде замената за Димитри Пајет. Францускиот репрезентативец е пред вратите на Олимпик Марсеј ...
сите 35 | | | прочитана: 151 | веќе видена

Екипата на Ливерпул доживеа шокантен пораз на домашен терен во рамките на Премиер лигата од последнопласираната екипа на Свонси. Во пресрет на натпреварот сите ...
сите 13 | | | веќе видена

И тетовска Шкендија од вчера ја стартуваше втората фаза од своите зимски подготовки, во Анталија, Турција. Тетовци го одржаа и првиот тренинг во Анталија под ...
сите 23 | | | веќе видена

Нашиот напаѓач Иван Тричковски продолжува да „тресе" во кипарскиот шампионат. НА денешниот дуел на нетовиот АЕК Ларнака му донесе бод од гостувањето кај Арис ...
сите 8 | | | веќе видена

Најпознатиот фудбалски судија, ќелавкото Пјерлуиџи Колина беше назначен за претседателот на Судската комисија на ФИФА, соопшти италијанската фудбалска ...
сите 2 | | | веќе видена

Најдобриот аргентински фудбалер и еден од најголемите асови во историјата, Лионел Меси и се уште го нема продолжено договорот со Барселона кој му завршува во ...
сите 52 | | | прочитана: 263 | веќе видена

Младинскиот репрезентативец на Македонија и досегашен член на Металург, Антонио Митрев, ќе биде нов член на српскиот првак Црвена Звезда. Откако Давид Бабунски ...
сите 23 | | | веќе видена

Марко ван Бастер ја предводи работната група на ФИФА која разгледува многу опции за менување на правилата на фудбалската игра, а последните 10 можни реформи ...
сите 15 | | | веќе видена

Лајпциг, 22 јануари 2017 (МИА) – Фудбалерите на Лајпциг остварија убедлив триумф над Ајнтрахт Франкфурт со 3:0 синоќа на последниот саботен меч од 17.коло во ...
сите 22 | | | веќе видена

Роберт Левандовски се најде на насловните страни на познатите германски таблоиди поради тоа што му донесе драгоцени три бода на Баерн на гостувањето кај ...
сите 9 | | | веќе видена

Екипата на РБ Лајциг лесно и убедливо со 3-0 ја доби вечерашната пресметка со Ајнтрахт Франкфурт во Бундеслигата. Овој резултат, односно победата на домаќините ...
сите 2 | | | веќе видена

Ница второ коло по ред се „сопна“ во француската Лига 1 и остави два бода на секогаш незгодното гостување на Корзика кај Бастија (1:1), но сега резултатот од ...
сите 3 | | | веќе видена

next