Марк Маркез со години наназад владее на патеката во Остин која без никаква конкуренција најмногу одговора на неговиот стил на возење, а тоа го потврди и оваа ...
сите 4 | | | веќе видена

Одлични резултати од 3. трка во БМУ Европскиот брзински мото шампионат После двете втори места на трките во Серес, Слободан Ивчевски денеска на првата трка од ...
| | веќе видена

Поранешниот пилот на Формула 1 Мика Хакенен верува дека само со победа оваа година финецот Валтер Ботас ќе го одржи местото во Мерцедес и наредната сезона. ...
сите 4 | | | веќе видена

Прво и основно, француската легенда сака враќање на помоќните мотори во болидите, потсетувајќи дека кога тој возеше за (тогаш) доминантните Мекларен зад себе ...
| | веќе видена

Компанијата „Волво“ го искористи актуелниот саем на автомобили во Њујорк на американската публика да и го претстави новиот модел „ХС60“, но и да го одбележи ...
сите 2 | | | веќе видена

next