БЕСА посочува дека имале нивни предлог-кандидат „со кредибилитет и без корупција, криминалност и прекршување на законот“ и тоа го направиле, како што наведува, ...
сите 150 | | | прочитана: 10835 | веќе видена

Според официјалната листа на поканети гости на конгресот на Европската народна партија фигурира името на техничкиот премиер Емил Димитриев а не на Никола ...
сите 77 | | | прочитана: 2349 | веќе видена

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од 12 до 18 ...
сите 268 | | | прочитана: 1729 | веќе видена

Република Македонија ќе добие реформска Влада посветена на потребите на сите граѓани на Македонија и на перспективите кон ЕУ и НАТО, соопшти СДСМ. „Веруваме ...
сите 238 | | | прочитана: 7378 | веќе видена

Одговорот на Коцијанчич доаѓа откако Зоран Заев по неодамнешните средби со европската четворка кажа дека еврокомесарот за проширување Јоханес Хан му ветил ...
сите 34 | | | прочитана: 244 | веќе видена

Конститутивната седница ќе продолжи утре напладне. Ова е одлуката на спикерот од претходниот пратенички состав Трајко Вељаноски кој го одби барањето на СДСМ ...
сите 310 | | | прочитана: 6082 | веќе видена

Со марш и патриотски песни вечерва продолжија протестите на поддржувачите на движењето „За заедничка Македонија“ во Охрид. И овојпат ден протестот почна од ...
сите 244 | | | прочитана: 1758 | веќе видена

Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ за нивната важна историска улога во овој момент и да им повториме ...
сите 155 | | | прочитана: 615 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот дека единствено решение за излез од политичката криза во која СДСМ ја втурнал Република Македонија се нови предвремени ...
сите 223 | | | прочитана: 6902 | веќе видена

Владата утре кај домашните кредитори планира да се задолжи со над 4 милиони евра. Парите ќе ги обезбеди преку аукција на државни обврзници. Дел од позајмената ...
сите 52 | | | прочитана: 631 | веќе видена

Струмица Табак оствари 457.890.000 денари загуба, покажува финансискиот извештај за 2016 година објавен на Македонска берза. Една година претходно, компанијата ...
сите 44 | | | прочитана: 233 | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов денеска го именуваше д-р Зоран Иванов за нов директор на Агенцијата за разузнавање, откако заврши мандатот на досегашниот директор ...
сите 70 | | | прочитана: 184 | веќе видена

Македонците од Швајцарија ја отфрлаат во целост платформата и се спротивставуваат на редефинирање, кантонизација, федерализација, промена на име, знаме и химна ...
сите 37 | | | прочитана: 219 | веќе видена

Министерството за образование и наука (МОН) ја заврши реконструкцијата на блокот А од студентскиот дом „Гоце Делчев“, како втора фаза од процесот за целосна ...
сите 37 | | | прочитана: 514 | веќе видена

Еден час пред почетокот на парламентарната седница, во Собранието доаѓа пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ. Но, Влатко Ѓорчев не застана да нù објасни зошто дошол толку ...
сите 13 | | | веќе видена

next