Американскиот републикански конгресмен Трент Франкс од Аризона им се приклучи на другите од Kонгресот и од Сенатот со критики до американската амбасада во ...
сите 22 | | | прочитана: 201 | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, на места со умерен интензитет, а на планините и на некои повисоки места во северзападните ...
сите 191 | | | прочитана: 1649 | веќе видена

Криминалците блиски до Заев завршија во притвор заради тоа што го труеја Скопје со кокаин долго време. Сите кои работеле спротивно на законот мора да ...
сите 48 | | | прочитана: 179 | веќе видена

За САД е приоритет идната влада на Македонија да биде посветена на потребните итни реформи, рече американскиот амбасадор Џес Бејли во ексклузивно интервју во ...
сите 48 | | | прочитана: 678 | веќе видена

Синоќа околу 20.45 часот на граничниот премин Табановце бил приведен албанскиот државјанин В.С.(30)Кај него при пасошка контрола од страна на полициските ...
сите 41 | | | прочитана: 737 | веќе видена

Вработените во трите дневни весници Утрински, Дневник и Вест стапија во штрајк поради неисплатени плати пред неколку дена, а штрајкуваа и денеска. Менаџментот ...
сите 104 | | | прочитана: 9164 | веќе видена

СДСМ одговорил на предлогот на ДУИ за двојазичност, што е дел од преговорите меѓу овие две партии за формирање на собраниско мнозинство и на нова влада. ...
сите 53 | | | прочитана: 1134 | веќе видена

Работна група од Платформата на албанските политички партии ќе го изготви законот за употреба на албанскиот јазик.. Ова е заклучокот од денешната средба меѓу ...
сите 129 | | | прочитана: 8576 | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Во Македонија ќе има промени и правда и сите кои правеле криминал ќе одговараат. Ова е незапирлив процес, така одлучија граѓаните на ...
сите 15 | | | веќе видена

Транспарентноста и достапноста се најпозитивните страни на системот „Мој термин“, изјави Милан Аризанкоски, директор на управата за електронско здравство Мој ...
сите 12 | | | веќе видена

Амбасадорот на Македонија во Бразил, Ивица Боцевски, на годинешниот карневал во Рио Де Жанеиро, ќе му врачи вевчански пасош на градоначалникот на овој град, ...
сите 13 | | | веќе видена

Почнаа ли да „чкрипат“ преговорите помеѓу ДУИ и СДСМ...Иако од Бихаќка најавуваа дека работат на брзо изнаоѓање на решение за формирање на Влада, сепак молк за ...
сите 34 | | | прочитана: 735 | веќе видена

Според надлежните нивниот раст и отворање на таканаречените зелени работни места е помогнат од оперативните мерки за вработување што во изминатите десет години ...
сите 59 | | | прочитана: 187 | веќе видена

– Министерот за труд и социјална политика Ибрахим Ибрахими заедно со директорот на Агенцијата за вработување Влатко Поповски денеска ја посетија компанијата ...
сите 42 | | | веќе видена

Републиканскиот конгресмен од Kалифорнија и претседавач на поткомитетот за Европа, Евроазија и опасности во пораст, Дејна Рохрабакер, се извинил за својата ...
сите 81 | | | прочитана: 1344 | веќе видена

next