Работните обврски во регионот, специјалниот амбасадор од ОН, најчесто ги завршува со посета на Солун. Не само поради тоа што неретко неговиот лет за Њујорк е ...
сите 2 | | | веќе видена

Нерешавањето на политичката криза која трае две години предизвикува сериозен вакуум во функционирањето на институциите, а тоа негативно влијае на остварување ...
сите 15 | | | веќе видена

Борис Дамовски еден од главните организатори во граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, во гостувањето во емисијата Јади Бурек говореше за ...
сите 9 | | | веќе видена

Богдан Илиевски во гостувањето во Јади Бурек изјави дека сите во Македонија, сите националности треба да се борат за оваа земја. Крајната цел е промена на оваа ...
сите 3 | | | веќе видена

Сакате да ја скарате Македонија за да продолжите да крадете. Престанете со лажење, не ги плашете луѓето. И Илија Димовски потврди, мајски договор постоеше, а ...
сите 19 | | | прочитана: 621 | веќе видена

Потребите за лична асистенција на лицата со посебни потреби и телесна попреченост, денеска во Струмица ги искажаа 22 лица кои беа дел од првата обука од ...
сите 4 | | | веќе видена

Димитар Бечев е професор по европски студии и меѓународни односи и автор на истражувањето за влијанието на руската дипломатија на Балканот кое го направи како ...
сите 57 | | | прочитана: 227 | веќе видена

Протестен марш и вечерва се одржа во Неготино, пред присутните говореше одделенската наставничка Елена Стојанова. Таа рече дека со маршот се дава поддршка во ...
сите 10 | | | веќе видена

-Со нашето присуство го чекориме единствениот начин на кој може да ја решиме ситуацијава. Во 2005 година бевме ставени во демократски ќорсокак, каде народот ...
сите 8 | | | веќе видена

-Етничката припадност на еден народ отсекогаш била дефинирана преку територијата и јазикот на кој тој народ говорел, гледано од овој апсект јазикот го ...
сите 3 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Горан Манојлоски, кој што доаѓа од Тетово на собраниската говорница посочи дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која се грижи за сите ...
сите 6 | | | веќе видена

Никола Димитров – Nikola Dimitrov сподели објава на Pavle Bogoevski . пред 4 минути · Така ли се чува “државата”? Зошто не сакаат да ја бранат “државата” 24 ...
| | веќе видена

СЈО постапува согласно политиките, желбите и намерите на СДСМ и она што претставува нивен круг на пријатели и помагачи кон крајната цел, а тоа е редефинирање ...
сите 56 | | | прочитана: 1605 | веќе видена

next