Книгата „Војни за природни стратегиски ресурси“ од Гоце Георгиев денеска беше промовирана во Виница. Промоторот на книгата Ѓорѓи Малковски рече дека во трудот ...
сите 3 | | | веќе видена

Штипјани јасно и гласно вечерва кажаа дека НЕ сакаат двојазичност во нивниот град, како и на целата територија на Македонија, промена на химната, знамето и ...
сите 9 | | | веќе видена

– 25 години Европа на перфиден начин сака да избрише еден народ удирајќи по името, јазикот и идентитетот. Изминатите две и пол години претрпевме големи ...
| | веќе видена

Мислам дека Европската унија го покажува своето лицемерие во случајот на Македонија. Тие знаат, но нејќат да го валоризираат она што ние 10 години како држава ...
| | веќе видена

Во организација на народниот правобранител, Граѓанската иницијатива за воведување на заедничко и одговорно родителство по развод и Првата детска амбасада во ...
сите 21 | | | прочитана: 168 | веќе видена

Владата функционира во едни специфични услови, меѓутоа функционираме согласно закон и без разлика што изборите поминаа и нема формирано нова влада, државата не ...
сите 11 | | | веќе видена

Ние сме овде собрани да дадеме полна поддршка на едниот и единствен човек кој што рече НЕ на Тиранската платформа, Иванов ја има целосната поддршка од овој ...
сите 20 | | | веќе видена

Аналитичари го критикуваат лидерот на ДУИ, Али Ахмети, за неговата изјава од вчера кога порача ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ да си ги надминат нивните разлики за нормално ...
сите 34 | | | прочитана: 307 | веќе видена

Протестен марш за унитарна Македонија и против т.н. тиранска платформа попладнево се одржа во Пехчево. – Не смееме да дозволиме некој да си игра со судбината ...
сите 7 | | | веќе видена

Еврокомесарот Јоханес Хан во интервју објавено на сајтот на Европската Комисија вели дека решението на кризата е да се почитуваат демократските правила и ...
сите 9 | | | веќе видена

Во вечерашното Отворено студио со Бојана Димитријевска на Телевизија Нова ќе се дебатира на тема „Колку долго Европа и Заев можат да ги игнорираат граѓаните?“ ...
| | веќе видена

Скопјани денеска од своите домови го вееја македонското знаме за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Денеска е 24 ден ...
сите 7 | | | веќе видена

next