Попладневната сесија на првата седница на Собранието продолжи со реплики и контра реплики на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои не беа насочени на точката на дневен ...
сите 272 | | | прочитана: 6072 | веќе видена

Зоран Заев, прашан зошто не ја прифаќа понудата на ВМРО-ДПМНЕ да се откаже од Тиранската платформа, одговори дека ваквиот предлог на Груевски е обид за ...
сите 91 | | | прочитана: 4691 | веќе видена

За македонскиот трубач од светска класа, Џамбо Агушев најчесто слушаме за неговите бројни успеси кои ги нижи од настапите ширум светот. Приватноста на Џамбо и ...
сите 6 | | | прочитана: 3400 | веќе видена

Тие се искусни и точно знаат што прават пред камерите при снимањето на филмовите за возрасни. Можеби токму поради тоа, но и поради нивниот сексапил тие се ...
сите 26 | | | прочитана: 2692 | веќе видена

17 годишната Тамара Јорданоски по потекло од Прилеп заедно со нејзиното момче Џовани Санторо загинаа во тешка сообраќајна несреќа во блзина на Порт Ботани во ...
сите 13 | | | прочитана: 2625 | веќе видена

Пред 10.000 публика, синоќа Цеца во спортскиот центар „Вип Борис Трајковски“ буквално го обедини македонскиот народ Дојде, испеа и победи . Вака накратко може ...
сите 31 | | | прочитана: 2550 | веќе видена

Секоја саботна вечер имате прилика да го гледате српското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ на Канал 5 телевизија. Редовно ве информираме за нашите ...
сите 16 | | | прочитана: 2225 | веќе видена

Македонија вчеравечер се приклучи на глобалната акција „Часот на планетата Земја 2017“ и во времетраење од еден час го исклучи осветлувањето на повеќе објекти ...
сите 166 | | | прочитана: 1325 | веќе видена

СДСМ повторно потсети на едно од своите ветувања дадено во предизборната кампања кое ќе добие приоритет откако ќе се формира новата влада. „Да не беа блокирани ...
сите 129 | | | прочитана: 1155 | веќе видена

Во 21.00 часот синоќа во Полицијата во Радовиш, 45-годишната Л.Д. пријавила семејно насилство против нејзиниот поранешен сопруг, 48-годишниот С.Д. Воедно и ...
сите 8 | | | прочитана: 868 | веќе видена

Додека Груевски константно сее омраза и страв, Заев влева доверба и надеж. Додека Груевски стимулира тензии и немири, Заев повикува на толеранција и мир. ...
сите 125 | | | прочитана: 868 | веќе видена

Ова во Дневникот на Сител го изјави Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека тие ова го прават не затоа што мислат дек Зоран Заев би бил добар премиер, ...
сите 223 | | | прочитана: 813 | веќе видена

 Секој пар, барем во еден период од својата врска, е убеден дека другите парови имаат повеќе секс од нив или некој од партнерите е сексуално незадоволен... ...
сите 17 | | | прочитана: 751 | веќе видена