Според адвокатот Филип Медарски, спорно е што снимката обезбедена сo ПИ мерка била објавена на „Јутјуб“, а потоа пласирана низ повеќе медиуми со што освен што ...
сите 88 | | | прочитана: 6873 | веќе видена

Поп дивата Јелена Карлеуша ретко објавува необработени фотографии на социјалните мрежи, но сега тоа наместо неа го стори нејзиниот сопруг Душко Тошиќ. ...
сите 7 | | | прочитана: 5597 | веќе видена

Копање на базен во дворот би било премногу скапа инвестиција, но овој татко добил генијална идеја како сите да го добијат она што го сакаат. Доколку како ...
сите 14 | | | прочитана: 4978 | веќе видена

Иако во медиумите често се пишува за брачните проблеми на Дарко Лазиќ и Ана Севиќ, изгледа музичарите уживаат во љубовта. Ана на Инстаграм одлучи да го заплаши ...
сите 11 | | | прочитана: 3073 | веќе видена

Светлана Ражнатовиќ со својот сопруг Жељко Ражнатовиќ доби син во 1996 година. Вељко имал само четири години кога му починал таткото. Деновиве во јавноста ...
сите 23 | | | прочитана: 3015 | веќе видена

-Не сум недоверлива туку сум малку болна. Сакам се да држам под контрола и се да гледам со своите очи, рече Марија во емисијата „Стем011“. Шерифовиќ вели дека ...
сите 8 | | | прочитана: 2608 | веќе видена

Во јавноста долго се зборуваше дека македонскиот ракометен репрезентативец Дејан Манасков и манекенката и топ модел Викторија Луческа беа „во шема“! Сериозна ...
сите 6 | | | прочитана: 2509 | веќе видена

Уште едно одложено рочиште доживеа случајот во кој екс градоначалникот и актуелен премиер е обвинет за надводно примање поткуп за приватизација на државно ...
сите 23 | | | прочитана: 2149 | веќе видена

На денешен ден пред две години семејствата Димитровски и Тодевски имаа голем повод за славење – свадбата на Тамара и Александар. Сите велат дека времето лета ...
сите 23 | | | прочитана: 2059 | веќе видена

Судот изјави дека мостот од каде што скокнала девојката не бил според шпанските прописи за "Банџи скокање". Девојката (17) загинала за време на Банџи скокот ...
сите 5 | | | прочитана: 1737 | веќе видена

Девојче на возраст од седум години се наоѓа во животна опасност и е хоспитализирана во Клиничкиот центар по сообраќајна несреќа која се случила на патот ...
сите 34 | | | прочитана: 1660 | веќе видена

После сите настани што ги посведочив во оваа земја, драго ми е што можам да видам една нова динамика на настани насочени кон подобрување на животот на сите ...
сите 251 | | | прочитана: 1520 | веќе видена

Владата го разреши директорот на Државниот архив, Филип Петровски, и на неговото место го постави Кирил Петров. Новиот директор на Државниот архив е скопски ...
сите 52 | | | прочитана: 1394 | веќе видена

Нова ДНК студија фрла светло врз една од најголемите енигми во биологијата и навестува дека женскиот мозок е уште покомплициран отколку што досега се мислеше. ...
сите 7 | | | прочитана: 1190 | веќе видена