"Ни кажаа дека Луис го чека долг, здрав и среќен живот - но тој почина една година по дијагнозата", ја започнала својата приказна 25-годишната Лиза. Несвесна ...
сите 5 | | | прочитана: 6293 | веќе видена

Членовите на македонското патриотско здружение „Андон Лазов Јанев – Ќосето“ од Велес на Фејсбук објавија неколку видеа во кои покажуваат дека се спремни да ...
сите 77 | | | прочитана: 5551 | веќе видена

Денис Кадриќ од Словенија ги шармираше членовите на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а добро се снајде и во предизвикот кој му го постави пејачката Јелена ...
сите 10 | | | прочитана: 4674 | веќе видена

Даниел Кајмакоски, победник на „Икс фактор“ и учесник во „ТЛЗП“ но и претставник на Македонија на „Песна на Евровизија 2015.“ го добил првото дете со својата ...
сите 39 | | | прочитана: 4573 | веќе видена

Затворањето на прашањето за употребата на албанскиот јазик не значи по автоматизам поддршка за формирање на влада, туку само надминување на една важна препрека ...
сите 106 | | | прочитана: 3760 | веќе видена

Катица Јанева и уште петмина обвинители наспроти Петар Аневски и петмина членови на Советот на јавни обвинители денеска седнаа едни наспроти други. Потврдија ...
сите 168 | | | прочитана: 3613 | веќе видена

Можни се тензии и притисоци од членството на ВМРО-ДПМНЕ, ако се прекрши принципот на коалицирање на победник со победник, истакнале денеска од партијата на ...
сите 196 | | | прочитана: 3551 | веќе видена

Малата Наде е исчезната повеќе од 24 часа. Според најновите информации од МВР, таа вчера со својот вујко и сестра си одела пеш од Кленоец кон Извор. Во еден ...
сите 63 | | | прочитана: 3546 | веќе видена

Три ипол години по смртта на пејачот Душан Љубисављевиќ – Дуле, неговата сопруга Љупка првпат јавно проговори во јавноста за губењето на својот сакан. Љупка ...
сите 18 | | | прочитана: 3220 | веќе видена

Александра имаше само танга на себе а Дејан Станковиќ – Краљ се фати за ‘работа’. Александра Суботич повторно имавме прилика да ја видиме во разголено издание ...
сите 2 | | | прочитана: 3186 | веќе видена

Овој човек од Шкотска имал страшна инфекција на неговиот прст. Утрото кога се разбудил место да се обрати на лекар, решил работата да ја преземе во свои раце. ...
| | прочитана: 3029 | веќе видена

Во Дневникот на ТВ 24, поранешниот пратеник од СДСМ, Есад Рахиќ, вечерва сведочеше како неговиот брат Сеад Рахиќ, бил претепан и завршил со повеќе од 40 конци ...
сите 26 | | | прочитана: 2973 | веќе видена

Парламентарните партии на Албанците дебатираа за декларацијата на Албанците и како понатаму ќе се одвиваат средбите, изјави по денешната средба со лидерот на ...
сите 8 | | | прочитана: 2966 | веќе видена

Доживотниот претседател на Југославија, Јосип Броз Тито, во историјата остана познат по своите светски турнеи, посети на земјите од целиот свет и патувањата ...
сите 6 | | | прочитана: 2855 | веќе видена

Во досегашното 72 годишно постоење на Основниот суд Скопје 1 – Скопје не се памети вакво однесување и непочитување на Јавен обвинител во судница, како кон ...
сите 171 | | | прочитана: 2579 | веќе видена