Популарната Кортни Кардашиан беше на состанок со Џастин Бибер каде папараците задоволно си ја завршија својата работа. Долго се шпекулираше дека Џастин и ...
сите 2 | | | прочитана: 4779 | веќе видена

Секоја личност која влегува во нашиот дом носи одредена енергија, а таа може да биде позитивна или негативна. Постојат бројни техники кои можете да ги утврдите ...
сите 6 | | | прочитана: 4015 | веќе видена

И понатаму реалното шоу „Парови“ ги руши сите табуа. Овој пат, оргиите траеа до рано наутро, откако поголем дел од учесниците се напија, па не се знаеше кој ...
сите 2 | | | прочитана: 3742 | веќе видена

Семејство Ражнатовиќ му одржа 17- годишен помен на Аркан.Неговите деца се собраа во еден српски ресторан, а Вељко на својот профил на Инстаграм се пофали со ...
сите 29 | | | прочитана: 3526 | веќе видена

Младиот наследник на Цеца, Вељко Ражнатовиќ во последниот месец е во врска со Ана Цакиќ. Вљубениот пар постојано објавува заеднички фотографии и видеа, а ...
сите 16 | | | прочитана: 3416 | веќе видена

Арбаб Кизер Хајат (25) дневно јаде 36 јајца, повеќе од три килограми месо и пие пет литри млеко. Висок е 186 сантиметри. Тој кренал четири и пол тони на ...
сите 4 | | | прочитана: 3340 | веќе видена

Џанпаоло Парете е еден од преживеаните од хотелот кој синоќа беше затрупан од снежна лавина, но неговата сопруга и децата се уште се наоѓаат под снегот. Парете ...
сите 140 | | | прочитана: 3184 | веќе видена

Вчера во 07 часот и 20 минути во Виница се случила огромна трагедија кога од лекар од Итна медицинска помош било пријавено дека во куќа во селото Истибања, на ...
сите 106 | | | прочитана: 3137 | веќе видена

Од 20 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид преку планинскиот превој Пресека, а од 18:30 часот и на ...
сите 427 | | | прочитана: 3133 | веќе видена

Се зборува дека тоа го направил затоа што не можел да ја поднесе славата затоа што немал мир, а нова фотографија која настанала минатата година, повторно ги ...
сите 10 | | | прочитана: 3061 | веќе видена

Српската пејачка Рада Манојловиќ на еден настап се опушти малку повеќе од потребното. Таа мешаше со задникот, а сите кои беа напред близу до неа ја допираа по ...
сите 3 | | | прочитана: 2846 | веќе видена

Сибир повторно се враќа во земјава. Серија студен и влажен бран повторно ја напаѓа Македнонија. Од утринава снежни врнежи веат во повеќе градови, а ...
сите 102 | | | прочитана: 2475 | веќе видена

Моментот кога огромното гризли одлучило да се пресмета со глутница гладни волци и да им го украде само што уловениот плен, го забележал Британецот Том ...
сите 6 | | | прочитана: 2299 | веќе видена

Во Белград на Новите гробишта денеска се одржа помен на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пишува српски „Блиц“. Меѓу првите дошла српската пејачка Светлана Цеца ...
сите 46 | | | прочитана: 2298 | веќе видена

Старецот Пајсије кој живеел на Света Гора укажува на тоа дека луѓето кои некои од родителите ги проколнале секогаш во животот настрадуваат. Немојте да ...
сите 2 | | | прочитана: 2260 | веќе видена

Фолк пејачката отсекогаш била темпераментна и непоколеблива. Дури ни порно скандалот не ја спречи да провоцира на социјалните мрежи. Сега Дара Бубамара пак ја ...
сите 10 | | | прочитана: 2196 | веќе видена