Шок во јавноста. Поради низа пропусти на претходната Влада, Македонија може да го изгуби Супер купот соопштија од Владата.. „На денешната седница на Владата ...
сите 124 | | | прочитана: 10682 | веќе видена

Двете деца од скопската населба Автокоманда што вчера беа пријавени како исчезнати вечерва се најдени живи и здрави во Гостивар, потврдија од МВР. ...
сите 22 | | | прочитана: 8084 | веќе видена

Гангстерот Џон Францезе, познат под прекарот Сани, излезе од затвор на 100-годишна возраст, откако беше највозрасниот осуденик во САД, пренесуваат ...
сите 32 | | | прочитана: 6599 | веќе видена

Познатата пилатес-инструкторка беше погребана денеска на Градските гробишта во Бутел На 30.5.2017 година околу 9:00 часот во Скопје, на ул. „11 Октомври“, во ...
сите 19 | | | прочитана: 6495 | веќе видена

Весна Петрушевска веќе години наназад ужива во улогата на мајка. Таа е мајка на две посвоени дечиња, а прекрасните Мина и Кирил се центарот на нејзиниот ...
сите 8 | | | прочитана: 6462 | веќе видена

Новинарите кои известуват од местото на настанот, немаат лесна задача. Постојат моменти кога го ризикуваат својот живот, бидејќи се наоѓаат на опасни места, за ...
сите 15 | | | прочитана: 6099 | веќе видена

Адвокатката Павлина Зефиќ која го застапува Љупчо С. ќе бара истрага во МВР за повредите кои ги има на лицето, а се претпоставува дека му се нанесени од ...
сите 20 | | | прочитана: 5952 | веќе видена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат дел од седницата на која ќе се расправа за составот на новата влада предложена од Зоран Заев и нејзината програма, но уште ...
сите 194 | | | прочитана: 5602 | веќе видена

-Им реков ќе се мажам за Жељко, а тогаш мајка ми рече: За Шашиќ? Ако, тој е добро момче. Татко ми само ме погледна. Каков бре Шашиќ, реков. Се мажам за Аркан. ...
сите 34 | | | прочитана: 5341 | веќе видена

Соња Вуксановиќ трпеливо чекаше да слегне прашината околу аферата со Марко Јариќ, за да постави нова фотографија на Инстаграм и да покрене разни коментари. ...
сите 81 | | | прочитана: 5250 | веќе видена

За прв пат во Македонија денеска во Клиничката болница „Аџибадем систина“ во Скопје е извршена операција за промена на пол. Триесет и тригодишен маж стана жена ...
сите 12 | | | прочитана: 5233 | веќе видена

Млада жена, поради семејни и здравствени проблеми му се обратила на Зоран Т, наречен Триша Видовитиот, и поради тоа животот и се претворил во пекол. Бајачот не ...
сите 13 | | | прочитана: 5174 | веќе видена

Не знам дали воопшто постои некој кај нас што не слушнал за Елена Ристеска. Иако е млада жена, таа веќе може да се пофали со 15-годишна успешна пејачка ...
сите 20 | | | прочитана: 5166 | веќе видена

Има нов моментум да се решава проблемот со името и се надевам дека ќе ја искористиме оваа ситуација. Мора да се најде заедничко решение и во регионот мора да ...
сите 18 | | | прочитана: 5103 | веќе видена

Жител на скопското село Глумово денеска околу 10.00 часот извршил убиство на едно лице во село Глумово и две лица на влез во село Кондово. Како што соопшти ...
сите 47 | | | прочитана: 5042 | веќе видена

Претседателот на Советот на јавни обвнители Петар Аневски не го повлекува мислењето за јавниот обвинител Марко Зврлевски дека бил перфектен во својата работа ...
сите 77 | | | прочитана: 4877 | веќе видена