Идентификувана е и третата жртва во вчерашниот терористички напад на Лондон, во кој напаѓачот со автомобил удирал пешаци на “Вестминстерскиот мост”, избодел ...
сите 310 | | | прочитана: 22107 | веќе видена

И покрај тоа што беше постигнат договор дека претседателот на Комисијата за избори и именувања ќе биде од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, аналитичарите Насер Зибери и ...
сите 434 | | | прочитана: 6342 | веќе видена

Во два нови случаи Тотал и Тифани што ги обелодени Специјалното јавно обвинителство – сопственици и управители на неколку фирми затајувале данок. Станува збор ...
сите 76 | | | прочитана: 5796 | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва по 25. пат одржа протестен марш во Скопје. Учеснициците се движеа од Владата на Република ...
сите 186 | | | прочитана: 1684 | веќе видена

Полицијата соопшти дека се работи за 52 годишен маж по име Калид Масуд кој уште порано бил под истрага поради екстремизам. Исламска држава веќе презеде ...
сите 38 | | | прочитана: 1229 | веќе видена

Преку намалување на прагот за регистрација на ДДВ обврзници државата сака да собере повеќе пари во буџетската каса - оценуваат дел од даочните експерти. ...
сите 25 | | | прочитана: 166 | веќе видена

Поранешен руски законодавец и главен сведок во случај против претходниот претседател на Украина, Виктор Јанукович, Денис Вороненков беше застрелан среде бел ...
сите 25 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Попоски учествуваше на состанокот на министри за надворешни работи на земјите-членки на Глобалната коалиција за борба ...
сите 165 | | | прочитана: 510 | веќе видена

Мнозинството граѓани во Република Македонија сметаат дека со изборите што се одржаа на 11 декември минатата година не се надминала политичката криза. Најголем ...
сите 73 | | | прочитана: 1598 | веќе видена

И покрај политичката криза, компаниите се трудат да инвестираат во опрема и производство и притоа да отвораат нови работни места. Во тој процес, особено им ...
сите 52 | | | прочитана: 157 | веќе видена

Вчера, околу 13 часот и 30 минути, шест лица го нападнале 16- годишниот Егзон од Куманово. На местото на настанот во близина на средното училиште „Марија Кири ...
сите 10 | | | прочитана: 610 | веќе видена

Посетата на еврокомесарот Јоханес Хан и реакциите по неа се главната тема во печатените медиуми. Еврокомесарот Јоханес Хан со тројцата европски пратеници дојде ...
сите 396 | | | прочитана: 35418 | веќе видена

Денес, СЈО најави дека следните денови за случајот Транспортер ќе биде поднесено обвинение. Тоа значи дека Талески ќе добие повисок чин и од осомничен ќе биде ...
сите 13 | | | веќе видена

Скоро сите жители на градот Балаклеј во Украина, се евакуирани поради огромните пожари и експлозијата во складиштето со муниција најголемото во целата земја. ...
сите 22 | | | веќе видена

Ситуацијата во Македонија и сериозна се прават обиди за нејзина дополнителна дестабилизација. Се надевам дека западните земји го разбираат тоа. Ова ги изјавил ...
сите 43 | | | веќе видена

next