Завршно обраќање, Зоран Заев, претседател на СДСМ 22. Конгрес, 27.05.2017 Почитувани делегати, драги другари и другарки, почитувани сопартијци, Благодарам! ...
сите 79 | | | прочитана: 7597 | веќе видена

Нема место за чудење зошто Ахмети даде изјава со која делумно ретерира од Тиранската Платформа. Едноставно е. Владата на ВМРО се сруши однадвор, на сила, за да ...
сите 230 | | | прочитана: 4894 | веќе видена

Централниот одбор на СДСМ вечерва ќе одржи вонредна седница на која ќе се разгледува и одлучува за понатамошните насоки за преговорите за новата влада која ...
сите 117 | | | прочитана: 5167 | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо, а попладне ќе има повремени врнежи од дожд, особено во крајните западни и источни делови, на места проследени со ретки ...
сите 313 | | | прочитана: 5995 | веќе видена

Абеди (22), Британец од либиско потекло, на 22 мај ја предизвика смртта на 22 лица, кревајќи се во воздух на концертот на пејачката Аријана Гранде во ...
сите 157 | | | прочитана: 12236 | веќе видена

Утрово во 04,10 часот во полициска станица од ОН-Охрид, В.О. (26) пријавил дека околу 01,45 часот, тој заедно со неговите другари Ж.М. и Н.П. сите од Струга ...
сите 28 | | | прочитана: 386 | веќе видена

По завршувањето на самитот на Г-7 во Таормина, францускиот претседател Емануел Макрон, најде избрани зборови за Доналд Трамп, и покрај тоа што американскиот ...
сите 50 | | | прочитана: 233 | веќе видена

Одлуката на Светиот архиерејски синод на Македонската православна црква – Охридска архиепископија за впишување на епископот велички Гаврил Светогорец во ...
сите 35 | | | веќе видена

Во моментов во компанијата се вработени луѓе, а до крајот на годината нивниот број се очекува да се зголеми на 100, а во последните пет години да бидат ...
сите 54 | | | прочитана: 188 | веќе видена

Северноатлантската алијанса по осум години ќе добие нова членка, Црна Гора, и тоа е одлична можност за НАТО да ја засили својата мисија, изјави Јануш Бугајски, ...
сите 615 | | | прочитана: 24912 | веќе видена

Причина за падот на системот за информатички технологии (ИТ) на „Бритиш ервејс“, поради што вчера беа откажани сите летови од главните лондонски аеродроми ...
сите 30 | | | веќе видена

Во двете средни училишта во Кичево денес се полагаше државна матура.Во ОСУ„ Мирко Милески“ мајчин јазик и литература полагаа 196 ученика на македонски јазик и ...
сите 95 | | | прочитана: 256 | веќе видена

Неколку илјади христијани се собраа во едно село на југот од Египет за да погребаат 7 од луѓето кои беа убиени во напад. Но, погребот брзо се претвори во ...
сите 58 | | | прочитана: 1087 | веќе видена

Во паркот „Македонија“ денеска беше отворен четвртиот „Скопскиот цветен фестивал“, каде посетители за време на викендот имаат можност да купат цвеќе и цветни ...
сите 47 | | | прочитана: 471 | веќе видена

Крај либискиот брег од средата до саботата беа спасени околу 10.000 мигранти, а најмалку 54 лица, за жал, загинаа во обид да стигнат до Европа по море, ...
сите 21 | | | веќе видена

next