Светскиот Македонски Конгрес (СМК) најостро го осудува обвинителниот акт во случајот “Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство за “повреда на избирачкото ...
сите 26 | | | веќе видена

Романија денеска ја повика ЕУ да обрне внимание на „двојните стандарди“, користени од компаниите за производство на храна при продажба на различни производи од ...
сите 5 | | | веќе видена

Во организација на Агенцијата за иселеништво на Македонија од 22.07 до 28.07.2017 година во Охрид се одржува Летна школа по македонски јазик за децата од ...
сите 2 | | | веќе видена

Заеднички беше оценето дека преку меѓусебна соработка, почитување на различностите, посветеност кон демократските принципи и заедничка работа ќе создаваме едно ...
| | веќе видена

Здружението на заштита на животни „Анима Мунди" објави дека Симо Христовски Липски, кој во април брутално уби куче со секира, својата парична казна одредена од ...
сите 10 | | | прочитана: 195 | веќе видена

Врховниот суд на Саудиска Арабија осуди 14 лица на смрт, меѓу кои и еден студент кој требало да студира во САД, поради учество во антивладините протести. ...
сите 14 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин го ратификуваше протоколот за распоредување на воздухопловни групи на Руската војска на територијата на Сирија, објавија ...
сите 20 | | | прочитана: 3325 | веќе видена

Опасни токсични материи секојдневно се исфрлаат во реката Вардар кај Градско, предупредуваат риболовците кои на социјалните мрежи споделија и видео материјали ...
сите 23 | | | веќе видена

Градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски профитира од наводните бесплатни рекламни кампањи за општината – обвини денеска на прес конференција, претседателот ...
сите 10 | | | веќе видена

Земјотресите иако се проретчија оставија здравствени последици кај дел од граѓаните. Во аптеките низ Охрид во последните месец дена се зголемила продажбата на ...
| | веќе видена

Агенцијата за електронски комуникации – финансиер на Панорамското тркало годинава нема да донира пари на сметката на ЈСП за изградбата на овој проект. Од АЕК ...
сите 29 | | | прочитана: 204 | веќе видена

Арапската лига се огласи после ескалацијата на ситуацијата во Ерусалим и им порачаа на Израелците дека си играат со оган, а статусот кво во Ерусалим е црвената ...
сите 58 | | | прочитана: 375 | веќе видена

next